Українці можуть дозволити собі розчарування лише як тимчасову слабкість, – Мельник

 

Андрій Мельник
кандидат філологічних наук, викладач, журналіст

(FB)

Є один спосіб, як припинити звинувачувати демократію у багатьох сучасних бідах, зокрема й у неймовірному результаті коміка.

Рецепт такий: беремо слово “демократія”, вилучаємо першу літеру й отримуємо “емократію”, владу емоцій ? (без емоджі це слово писати навіть не варто).

Як працює емократія ?? Дуже просто: розчарування чинною владою долається новим зачаруванням телевізійним образом Зеленського. Нерозривна емоційна спіраль. Заклик “Думай” не працює, бо це робота т. зв. “повільного мислення”, а воно, як відомо, ліниве, і вимагає чимало мозкових ресурсів.

Запровадження слова “емократія ?” приписують відомій публіцистці Аян Хірсі Алі, яка ненавмисне використала його в одній із своїх промов на початку цього року. Хоча те, що емоції впливають на політику, помітили давно. 2008 року французький політолог Домінік Муазі написав книгу “Геополітика емоцій”, у якій предметно пояснив, як емоції надії, приниження і страху впливають на міждержавні відносини і навіть рухають цивілізаціями.

Емоції перемагають ідеї. Принаймні поки. Принаймні на коротких дистанціях. Але довгі відстані — це їх слабке місце. Тому розчарування можна дозволити собі хіба як тимчасову слабкість.

Читайте також:
Цими виборами закінчилася ера традиційних політтехнологій, – Казанський

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".