В Україні змінили правила перевезення пасажирів й багажу в літаках

 

В Україні набули чинності затверджені Державіаслужбою нові правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу.

Вони замінили старі правила, запроваджені 2012 року, повідомляє сайт “Авіаційні новини”.

Одним з головних нововведень стала відмова від обов’язкової безкоштовної норми багажу.

Фактично, Державіаслужба узаконила практику, коли авіакомпанії продавали квитки з України за безбагажними тарифами, хоча це було заборонено чинним законодавством. Попередня версія правил зобов’язувала авіаперевізників перевозити безкоштовно не менше від 15 кг багажу по ваговій концепції або не менше від 23 кг по штучній концепції.

Також в новій редакції правил узаконили плату за реєстрацію в аеропорту, яку вже давно стягують з пасажирів деякі авіакомпанії.

Серед новацій – зміна часу закінчення реєстрації і посадки в літак.

Якщо старі правила зобов’язували авіаперевізників закривати стійки реєстрації не раніше, ніж за 40 хвилин до вильоту, а виходи на посадку – не раніше від 10 хвилин до вильоту, то тепер ці терміни встановлені як 45 хвилин і 15 хвилин відповідно.

Крім того, з правил прибрали вимогу про обов’язкове безкоштовне надання всім пасажирам прохолодних напоїв. Тепер пасажир може розраховувати тільки на воду на вимогу.

У розділі про класи обслуговування Державіаслужба додала перший клас і прибрала мінімальну норму відстані між кріслами.

Якщо раніше авіаперевізники повинні були встановлювати сидіння на відстані не менше від 31 дюйма в бізнес і преміум-класі і не менше від 29 дюймів в економ-класі, тепер ця норма не закріплена законодавчо.

Наразі її залишили на розсуд авіакомпанії.

Читайте також:
Україна також закрила небо для “катастрофічних” Boeing 737 Max 8

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна