“Разючі успіхи в реформах”. Країни ЄС закликали підтримати Україну перед виборами

 

Вісімнадцять країн-членів Європейського Союзу закликали весь ЄС підтримати Україну в разі, якщо Росія буде намагатися втрутитися у президентські і парламентські вибори.
Євросоюз також має не допустити «втоми від ЄС в Україні і втоми від України в ЄС».

Про це йдеться у внутрішньому документі ЄС для дискусії, який має у своєму розпорядженні “Радіо Свобода“.

Його підписали представники Австрії, Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Латвії, Литви, Мальти, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Хорватії, Чехії і Швеції.

Документ будуть обговорювати на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС 18 лютого, коли темою обговорення стане політична ситуація в Україні напередодні цьогорічних виборів.

У відозві наголошується, що ці вибори будуть «випробуванням для України, для її демократії, реформ, стійкості й орієнтації», а «у визначальних інтересах ЄС є зберегти Україну на європейському шляху реформ і продовжити підтримувати її».

На думку членів ЄС, Москва буде намагатися вплинути на вибори в Україні, підтримуючи бажаних для неї кандидатів, здійснюючи кібератаки і дезінформаційні кампанії.

Євросоюз має вжити заходів, щоб протистояти «фальшивим російським оповідям про Україну як про державу-невдаху», мовиться в документі.

Брюссель мав би також надати додаткову допомогу, включно з гуманітарною, Східній Україні, вважають автори.

Документ також дає високу оцінку керівництву України, яке разом із громадянським суспільством і міжнародною спільнотою «здійснює разючі успіхи для просування життєво важливих реформ і зміцнення стійкості і європейської орієнтації України».

«За останні п’ять років відбулися глибші і ширші реформи, ніж за попередні 22 роки післярадянського життя», – йдеться у документі, в якому згадується «поступ, досягнений у децентралізації, реформі державного управління, дерегуляції, пенсійній системі і прозорості».

При цьому в ньому наголошено на тому, що створення «повністю незалежного і ефективного» антикорупційного суду визначально важливе для того, щоб антикорупційний порядок денний отримав життєву силу і незворотний поштовх, не залежні від того, яке політичне керівництво постане за результатами виборів».

Автори документу закликають Київ захистити громадянське суспільство і притягти до відповідальності тих, хто залякує та нападає на громадянських активістів і журналістів.

Влада також має забезпечити «плюралістичний, незалежний і доступний медіа-ландшафт», а також «належно профінансованого й дієздатного громадського мовця».

Читайте також:
Рада заякорила в Конституції курс на ЄС і НАТО.
Хто голосував проти
..

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна