Проект “Географічні зазначення в Україні”, який фінансується Європейським Союзом, представив результати громадського онлайн-голосування за нову назву, яка прийде на зміну нинішньому “коньяку України”.
Чверть опитаних (25,6%) хочуть, щоб коньяк в Україні іменувався як Український бренді або Бренді України, йдеться у повідомленні на сторінці проекту у “Фейсбуці”.
На другому місці – назва Бурштин/Бурштинок/Бурштиняк (9,4%). На третьому – Гайстер (8,5%).
Далі рейтинг виглядає так: К’янок (7,9%), Дубовик/Дубняр (7,2%), Брунат (5,3%), Каннук (4,5%), Укрньяк/Украньяк (4,3%), Сонцедар/Сандар/Виндар (3,3%), Бревіс (3%).
Решта варіантів набрали менше трьох відсотків голосів (серед них – узвин, винбренді, мизарон та ін.).
У рамках голосування проект отримав 16 тисяч відповідей і “десятки пропозицій”.
Результат голосування, втім, не гарантує, що “коньяк України” отримає нову назву “український бренді”, пише “Європейська правда”. Наприкінці січня Міністерство аграрної політики та продовольства планує нараду з виробниками коньяку України для обговорення нової назви цього продукту. На нараді буде представлено результати цього опитування.
Як відомо, за Угодою про асоціацію з ЄС Україна зобов’язалася з 2026 року відмовитися від використання захищеного географічного зазначення “коньяк” для продукту вітчизняного виробництва.
Замість терміну “коньяк України” має вживатися або термін “бренді”, або нова назва, яка буде поширюватися лише на українську продукцію. Відтак у Мінагрополітики обіцяли розпочати громадське обговорення нової назви для українських коньячних виробів.
“Географічні зазначення в Україні” – фінансований Європейським Союзом проект, який реалізовується протягом 2017-2020 років. Він покликаний допомогти Україні розробити систему позначення товарів із властивостями та репутацією, що зумовлені переважно місцем походження.
Читайте також:
З 2026 року Україна вже не вироблятиме “шампанське” та “коньяк”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
У ромашковому полі з котом Гюнтером і канаркою: у Києві з’явився мурал, присвячений Буданову
В Україні ввели в обіг пам’ятні монети на честь Сил логістики ЗСУ: що на них зображено
У Львові попрощалися із зятем Ірини Фаріон Василем Особою, який загинув на війні
На виході з концерту “Океану Ельзи” ТЦК влаштували масову перевірку чоловіків
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com