У Києві праворадикали завадили проведенню акції “Транс-марш 2018”, присвяченої Дню пам’яті трансгендерних людей.
Про це в соцмережах повідомили обидві сторони протистояння.
Так, ще до початку “маршу” учасникам радили не йти до точки збору через парк імені Шевченка, оскільки там відбуваються контракції. Відтак організатори – зокрема ГО “Інсайт” – вирішили зібрати своїх прибічників біля станції метро “Університет”.
Біля метро та в самому павільйоні були присутні поліцейські. Але на підходах до станції виникли сутички, в яких постраждали кілька учасників “Транс-маршу”. Як-то журналіст Майкл Колборн – його вдарили в обличчя. За словами канадця, радикали дісталося також двом дівчатам.
Journalist @ColborneMichael took punch to face, sustained cut & had glasses broken by far-right radicals while covering today’s transgender rights rally as police not only stood by but physically removed activists from city-sanctioned event. cc @pressfreedom @RSF_EECA @OSCE_RFoM pic.twitter.com/UZyn7aKdee
— Christopher Miller (@ChristopherJM) 18 листопада 2018 р.
Тим часом поліція Києва повідомила, що попередила провокацію біля станції метро “Університет”.
“Саме біля входу у підземку збиралися учасники акції, які, відповідно до заявки, своїм заходом хотіли привернути увагу суспільства до проблем трансгендерних людей. Натомість представники інших організацій, які проводили захід у Парку імені Тараса Шевченка, намагалися влаштувати провокацію, прибувши до станції метро. Поліцейські, аби не допустити конфліктів, розділили учасників. У цей час невідомий чоловік застосував газовий балончик, у результаті чого двом людям знадобилася медична допомога”, – йдеться у повідомленні.
Із заявою щодо інциденту виступив посол Канади в Україні Роман Ващук, який ретвітнув інформацію про побиття Колборна на акції.
За його словами, кримінальні й ненависницькі ультраправі радикали заслуговують на ефективну реакцію поліції України, яка вже доводила свою спроможність до таких дій на попередніх ЛГБТ-акціях.
“Вони повинні знову взяти на себе зобов’язання щодо захисту засобів масової інформації та прав людини для всіх”, – заявив Ващук у соцмережі.
Criminal and hateful actions by far-right radicals deserve an effective and dissuasive policing response. @NPU_GOV_UA have shown they can do it at past LGBT events; they need to reassert commitment to media protection and human rights for all. https://t.co/6b4ATaW4zG
— Roman Waschuk (@WaschukCanUA) 18 листопада 2018 р.
Поліція Києва за фактом нападу на іноземця порушила кримінальну справу про хуліганство.
“Подія сталася сьогодні поблизу Володимирського собору: о 12:45 на лінію 102 надійшло повідомлення про побиття іноземця.
Під час спілкування із правоохоронцями іноземець розповів, що проводив фотозйомку, коли у нього виник словесний конфлікт із двома чоловіками. У результаті один із них вдарив потерпілого в обличчя, а інший – застосував газовий балончик. Після цього нападники втекли. Їх фото зі спини іноземець передав поліцейським. Тривають пошуки правопорушників”, – зазначили в поліції.
“Подія зареєстрована у Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень Шевченківського управління поліції. Кримінальне провадження розпочате за ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. За вчинення такого правопорушення передбачено до чотирьох років позбавлення волі”, – ідеться в повідомленні ГУ НП столиці.
Як повідомляє УНІАН, контракцію проти маршу влаштували організації “Братство”, “Катехон”, “Традиція і порядок” та “Сестринство святої Ольги”.
Свій погляд на акцію з боку ультраправих висловив Андрій Медведько:
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!