Україна посіла 10-те місце на юнацьких Олімпійських іграх-2018

Збірна України посіла 10-те місце в загальнокомандному заліку на ІІІ літніх юнацьких Олімпійських іграх у Буенос-Айресі (Аргентина), які урочисто закрилися 19 жовтня.

Загалом на ЮОІ-2018 молоді українські спортсмени здобули у 13 видах спорту 23 медалі – 7 золотих, 8 срібних і 8 бронзових.
Із них 18 були завойовані не в змішаних командах та увійшли до медального заліку. Відтак офіційний результат України – 5 золотих, 7 срібних, 6 бронзових нагород.

Перші три місця в заліку посіли Росія (29-18-12 = 59), Китай (18-9-9 = 36), Японія (15-12-12 = 39).

Золоті медалі Україні принесли:
Катерина Чорній – фехтування (особисті змагання в жіночій шпазі та командна першість)
Назар Чепурний – спортивна гімнастика (командна першість з мультидисциплін гімнастики)
Іван Тищенко – академічне веслування (чоловіча одиночка)
Валерія Іваненко – легка атлетика (метання молота)
Михайло Кохан – легка атлетика (метання молота)
Ярослава Магучіх – легка атлетика (стрибки у висоту)

Срібні медалі:
Денис Кесіль – плавання (200 м батерфляєм)
Анастасія Прозорова – бадмінтон (командна першість)
Софія Лискун – стрибки у воду (вишка, 10 м)
Оксана Чудик – вільна боротьба (вагова категорія до 65 кг)
Назар Чепурний – спортивна гімнастика (опорний стрибок)
Христина Погранична – художня гімнастика (багатоборство)
Тарас Бондарчук – бокс (вагова категорія до 60 кг)
Максим Галінічев – бокс (вагова категорія до 56 кг)

Бронзові медалі:
Олег Вередиба – дзюдо (вагова категорія до 55 кг)
Дмитро Гонта – кульова стрільба (змішані командні змагання у стрільбі з пневматичного пістолета на 10 м)
Анастасія Бачинська – спортивна гімнастика (багатоборство, вільні вправи)
Олег Дорощук – легка атлетика (стрибки у висоту)
Владислав Остапенко- вільна боротьба (вагова категорія до 55 кг)
Софія Лискун – стрибки у воду (змішані командні змагання)
Дарина Плохотнюк і Олександр Мадей – спортивна акробатика (змішані пари)

Україна делегувала на Ігри 55 спортсменів віком від 14 до 18 до років.
Загалом у змаганнях брали участь майже 4 тисячі учасників із 93 країн.

Українських спортсменів привітав президент Петро Порошенко.

“23 медалі – це результат виснажливих тренувань та наполегливої боротьби наших талановитих спортсменів.
Українська збірна на ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх, які проходили у Буенос-Айресі, продемонструвала неймовірний результат. Вітаю як переможців, так і тих, хто цього разу зупинився за крок до п’єдесталу. Ви – надзвичайні!
Уся країна пишається вами!” – ідеться в дописі на ФБ-сторінці президента.

Відзначимо, що на ЮОІ 2010 року в Сінгапурі збірна України була четвертою – 33 медалі (10 золотих, 9 срібних, 14 бронзових), а у 2014-му в Нанкіні посіла шосте місце з 23 нагородами (7 золотих, 8 срібних, 8 бронзових).

Наступні літні юнацькі Олімпійські ігри відбудуться у 2022 році в Дакарі (Сенегал).

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.