У смт Мілове Луганської області, де одна з вулиць – спільна з селищем Чертково Ростовської області РФ, російські прикордонники встановили вздовж цієї вулиці загорожу із колючим дротом завдовжки 3,2 км.
Як передає “Новинарня“, відповідні фото та репортаж оприлюднило інтернет-видання “Українська правда”.
Зазначається, що назва вулиці Дружби народів з початком російсько-української війни “стала схожа на знущання”.
“У вересні 2018 року прикордонники РФ встановили на вулиці паркан з колючим дротом, остаточно розділивши сім’ї, що живуть по обидва боки кордону”, – пише “УП”.
Ситуацію у двох селищах укладнює те, що їхніх жителів пов’язують тісні економічні та родинні зв’язки.
Тепер потрапити з одного населеного пункту в інший можна вже не перейшовши дорогу, а лише через міждержавний автомобільний пункт пропуску або пішохідний перехід по залізничному мосту.
При цьому для росіян прохід на українську територію – лише за закордонними паспортами.
Місцеві мешканці ставляться по-різному. Торговці в Міловому невдоволені тим, що втрачають російських покупців із Черткового.
“Українські сало, м’ясо, “молочка”, горілка і пиво – дешевші та якісніші, ніж те, що можна купити на “тому боці”. Зате, за словами місцевих, українці ходять у Черткове, РФ, щоб купити дешевший одяг і деякі найменування ліків”, – ідеться в репоратжі.
Прикордонники України та РФ тут перебувають на відстані простягнутої руки. Але, як розповіли “в Луганському прикордонному загоні ДПСУ, українці уникають спілкування і прямих контактів з росіянами: “Якщо потрібно, сторони взаємодіють за допомогою факсів і офіційних депеш”.
Як відомо, у серпні 2014-го приміщення відділу Держприкордонслужби України в Міловому обстріляли з вогнемета із території підприємства “Елеватор” у Черткові.
Читайте також:
Набув чинності указ про потребу внесення Росії до переліку держав
міграційного ризику
Прикордонник осліп на 80%:
ДПСУ заявила про застосування росіянами лазерної зброї
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!