Оприлюднено текст змін до Конституції, які “заякорять” курс України на ЄС і НАТО

 

Сайт Верховної Ради оприлюднив текст законопроекту про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО, поданого президентом.

“Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави”, – сказано в пояснювальній записці до проекту закону.

У законопроекті запропоновано закріпити у преамбулі Основного закону незворотність курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію та підтвердження європейської ідентичності українського народу.

У статті 85 пропонується визначити, що до повноважень Верховної Ради належить “визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

До статті 102 пропонують додати положення, за яким “Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Стаття 116 Конституції, у разі прийняття закону, доповнюється новим пунктом, згідно із яким Кабінет Міністрів “забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”.

Як інформувала “Новинарня“, президент Петро Порошенко запропонував “заякорити” в Конституції курс на ЄС і НАТО у лютому 2018 року. У березні він доручив готувати відповідні поправки до Конституції.

 


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна