Як нинішні українські політики у 2008 році голосували щодо війни РФ проти Грузії

 

Вахтанг Кіпіані
журналіст, громадський активіст, редактор видання “Історична правда”

(FB)

2 вересня 2008 року Верховна Рада голосувала за штук десять постанов щодо війни в Грузії. Ухвалена була лише одна – т. зв. “комісія Коновалюка”, яка мала довести, що Україна порушила міжнародне право, продаючи зброю Грузії, а не Росія здійснила акт агресії.

Усі постанови з однозначним засудженням окупації набрали 65, 66, 70 і максимум 72 голоси.

Тільки “Наша Україна” віддавала більшість голосів за засудження політики Путіна.

Зі 156 депутатів від БЮТ хоч би за одну з чотирьох постанов виступили лише вісім нардепів, і лише Павло Мовчан і Остап Семерак голосували тричі, решта – по разу-два.

А що ж наші теперішні політики? Юлія Тимошенко, яка була главою уряду, не закликала свою іменну фракцію підтримати котрусь із постанов і зовсім скоро продемонструвала своє ставлення хіхіканням з Путіним.

Арсеній Яценюк проголосував лише раз, так само як і Олег Ляшко.

Анатолій Гриценко – голосував чотири рази “за”.

БЮТ і “Наша Україна” мали тоді більшість – 228 голосів. Але продаж місць і підбір людей у фракцію в стилі “всякой тварі по парє” зробив цю перевагу формальною.

* * *

Громадський рух “Чесно”

(FB)

10 років тому розпочалась російська військова агресія в Грузії, під час якої було окуповано територію Південної Осетії.

Місяць потому Верховна Рада України намагалась прийняти постанову про засудження військової інтервенції Російської Федерації на територію Грузії. У парламенті було зареєстровано низку проектів Постанов з приводу військового конфлікту. Але два проекти Постанови викликали найбільшу дискусію – №3053 авторства Volodymyr Ariev i Юрій Стець, та №3054 Юрія Костенка і Ярослава Джоджика. Обидві постанови не набрали достатньої кількості голосів.

За першу постанову, зокрема, не голосували такі нинішні нардепи та політики (цікаво чому):

Олег ЛяшкоValeriy PysarenkoВіктор УколовОстап СемеракVitaly Barvinenko, Ігор Гринів, Іван Кириленко, Костянтин Жеваго, Андрій Кожем’якін, Сергій ПашинськийНаталия КоролевскаяСергій ВласенкоСергій Міщенко (Serhiy Mischenko)Александр ФельдманЯценко АнтонHennadii MoskalАрсеній ЯценюкВолодимир ЛитвинВолодимир БондаренкоОлександр ОмельченкоKostiantyn Bondariev.

БЮТ мав свою постанову №3076/2 “Про заяву ВРУ щодо конфлікту між Росією та Грузією”, за яку сам і проголосував.

Таким чином, Україна не засудила військову агресію Росії проти Грузії.

Більше того, депутати ледь не визнали незалежність Південної Осетії та Абхазії. Відповідну Постанову зареєстрував комуніст Спиридон Кілінкаров.

“Уважаемые народные депутаты! Грузино-осетинский конфликт, это типичный образец этнического конфликта, порожденного националистическими, реакционными режимами в разный период исторического времени.
Ни коим образом принятие решения о признании суверенитета Абхазии и Южной Осетии, ни коим образом, скажем так, никоим образом не ущемляет права Грузии на территориальную целостность”, – заявляв з трибуни автор постанови Кілінкаров.

Постанову підтримали 167 депутатів – комуністи і регіонали. Незалежність самопроголошених Південної Осетії та Абхазії визнали своїм голосуванням такі теперішні політики: Inna BogoslovskayaTatyana BahteevaАндрей ДеркачЮрій Мірошниченко, Сергій Клюєв, Нестор Шуфрич, Sergey Larin, Іван Мирний, Віталій Хомутиннік, Михаил ПапиевSergey KivalovИгорь Шкиря, Юрій Мороко, Юрій Воропаєв, Сергій Льовочкін, Юхим Звягільський, Evgeniy GellerОлександр ВілкулДмитро ШпеновШенцев Дмитрий Алексеевич, Вячеслав Богуслаєв, Юрій Бойко, Olexandr Suprunenko.

ЦІкаво, чи не змінили ці депутати свою точку зору після окупації Криму і Донбасу?

 

Читайте також:
Річниця агресії РФ проти Грузії: Україна в ООН закликала посилити тиск

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна