“Газпром” не постачає газ Україні з 1 березня. “Нафтогаз” пропонує обмежити споживання

 

“Газпром” вирішив не постачати газ НАК “Нафтогаз України” з 1 березня і повернув отриману передоплату.

Як передає “Новинарня“, про це заявив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв.

Він підкреслив, що “Газпром” дійсно отримав грошові кошти від “Нафтогазу України” в оплату березневих поставок газу.

“Однак, як то кажуть, дороге яєчко до Христового дня. На сьогодні не узгоджено додаткову угоду до діючого контракту з НАК “Нафтогаз України” на поставку газу, необхідну для початку поставок”, – сказав Медведєв.

За його словами,”Газпром”,  повернув у повному обсязі суму, що надійшла від “Нафтогазу України”.

“Очевидно, що поставки газу з 1 березня для НАК “Нафтогаз України” здійснюватися не будуть”, – підсумував Медведєв.

Як відомо, “Газпром” 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до винесення рішення Стокгольмським судом.
Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого закінчується в кінці 2019 року, повинні були відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу.
За цим контрактом “Нафтогаз” зобов’язаний викуповувати у “Газпрому” від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно.

У зв’язку з цим “Нафтогаз” і здійснив передоплату.

Глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявляє про дефіцит газу в Україні в обсязі близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмови “Газпрому” в його поставках, і пропонує ввести обмеження на споживання газу в країні 3-4 березня.

“Так як ми зараз знаходимося в періоді низьких температур і підземні сховища газу працюють на максимум, як раз ці 18 млн кубометрів – по добовому споживанню 200, а це рекордно високе споживання і стало нашим дефіцитом”, – сказав він.

“Ми зможемо цей дефіцит частково закрити, купуючи газ європейського напрямку за досить високими цінами, але всі ці рахунки будуть виставлені” Газпрому “за недотримання умов контракту, але ми очікуємо, що приблизно 10 млн кубічних метрів на добу буде очікуваним дефіцитом, які на даний момент ми перекрити не можемо “, – додав Коболєв.

Коболєв додав, що цей дефіцит необхідно перекрити в період з 1 по 4 березня поточного року, адже потім очікується потепління і споживання знизиться до стандартного рівня.

“Що пропонується? Є план дій, затверджений наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 2 листопада 2015 року. Цей план дій передбачає введення спеціального режиму споживання газу, коли підприємства, що мають альтернативні види палива, переходять на альтернативні види, і доводиться працювати з компаніями теплової генерації по зменшенню споживання газу приблизно на 5-10% “, – додав Коболєв

Він підкреслив, що цих заходів має бути достатньо для того, щоб не створювати дефіцит газу в системі і щоб не трапилася ситуація, до якої “Газпром” підштовхує Україну, а саме використання транзитних потоків газу.

“Юридично Україна має право використовувати газ. Ми його оплатили, у нас є всі права його використовувати. Нашою проблемою є те, що за нашими очікуваннями, саме цього очікує” Газпром “, так як вони хочуть з точки зору піару сказати європейцям:” дивіться , знову беруть російський газ “, – підкреслив глава правління НАК.

У зв’язку з цим Коболєв запропонував Міненерговугілля запустити даний план в дію з 3 березня.

28 лютого  стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги “Нафтогазу” щодо компенсації за недопоставлені “Газпромом” обсяги газу для транзиту. наф За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна