Порошенко підписав укази про ДМБ і призов строковиків-2018

 

Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році.

Як передає “Новинарня“, документ опублікований на сайті глави держави та датований 15 лютого.

“Відповідно до пункту 17 частини першої статті 106 Конституції України та на виконання закону «Про військовий обов’язок і військову службу» постановляю: звільнити в запас із Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів військових формувань”, – сказано в указі.

Звільняються в запас військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та вислужили встановлені строки строкової військової служби: у квітні-травні, серпні 2018 року; у жовтні-листопаді 2018 року.
Також звільняються інші військовослужбовці строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби: у квітні-травні 2018 року; у жовтні-листопаді 2018 року.

В указі визначено на 2018 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу: квітень-травень та жовтень- листопад.

“Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу: у квітні-травні та у жовтні-листопаді 2018 року”, – зазначено в документі.

Кабінету Міністрів доручено визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2018 році.

Крім того, уряд, обласні, Київську міську та обласні державні адміністрації зобов’язано забезпечити виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням у 2018 році чергових призовів громадян України на строкову військову службу.

Міністерству інфраструктури доручено забезпечити за заявками міністерств оборони та внутрішніх справ, Державної спеціальної служби транспорту перевезення осіб, зазначених у статтях 1 і 3 указу, з додержанням вимог безпеки та проведення розрахунків за ці перевезення згідно з діючими тарифами.

Даний указ набирає чинності з дня його опублікування, крім моментів щодо призову строковиків: пункту 1 статті 3, який набирає чинності з 1 березня 2018 року, та пункту 2 статті 3, який набирає чинності з 1 вересня 2018 року.

Нагадаємо, попередній, осінній, призов строковиків закінчився в грудні 2017 року.

Читайте також:
Осінній призов: Донеччина дає ЗСУ 300 строковиків

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]