Справа Кохновича: нові клієнти НАБУ з підкинутими набоями

 

Київська поліція спробувала шантажувати підприємця Тимофія Кохновича екстрадицією в Білорусь. Що далі?

Захист бізнесмена Тимофія Кохновича, якого затримали силовики Голосіївського району Києва, підкинули патрони та спробували шантажувати екстрадицією в Білорусь, подасть заяву в НАБУ зі скаргою на виконавців протиправних дій.
Про це в коментарі “Новинарні” 9 січня повідомив адвокат Олексій Волошин, який захищає Кохновича.

“Завтра (10 січня) ми подаємо заяву до НАБУ… На кого? На всіх перелічених [осіб, причетних до затримання Кохновича]”, – сказав Волошин.

“Після цього також проведемо ряд оперативних заходів, спрямованих на те, щоб такі дії [силовиків проти Кохновича] не повторювалися. Я думаю, що вони в цей час теж не будуть бездіяти. Можливо, спробують “поламати” громадянство України Кохновича або якимсь чином через його дружину чи батьків… Варіантів вистачає”, – зазначив адвокат.

Суд став на захист

Олексій Волошин підтвердив, що суддя Голосіївського райсуду Києва Тетяна Шевченко 1 січня відмовила прокуратурі в запобіжному заході для Тимофія Кохновича у вигляді арешту.

Наразі (станом на 9 січня) в Єдиному реєстрі судових рішень досі відсутні матеріали цього судового засідання.

Захисту невідомо, чи подавала сторона обвинувачення апеляцію.

“Але там безтолковою буде апеляція. Річ у тім, що Тимофій – громадянин України, там не може бути екстрадиції. Це пряма норма статті 25 Конституції (“Громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство” – “Н”)“, – сказав адвокат Волошин.

За його словами, суд відмовив в арешті Тимофія Кохновича “на кількох підставах”.

“Одна з них – те, що Кохнович громадянин України і його не можна екстрадувати в іншу країну. Також не було доведено, що цей злочин не втратив актуальність не території Білорусі, тобто не минули терміни давності (а інкриміновані правопорушення датовані приблизно 2006-2007 роком). І третє – те, що велося пряме листування Голосіївського райвідділку поліції з [правоохоронними] органами, КДБ Білорусі. А для цього мають залучатися Мін’юст і генеральна прокуратура України”, – сказав Олексій Волошин.

За словами захисників, зараз громадянин Тимофій Кохнович перебуває вдома, хоча Новий рік був змушений провести за ґратами за сфальшованими обвинуваченнями.

1001-й спосіб заробити 300 тисяч доларів

Як свідчать захисники, претензії до Тимофія Кохновича та його арешт – це спроба поліції Голосіївського району Києва та прокуратури шантажем отримати від бізнесмена “викуп” 300 тисяч доларів.

Першим про історію підприємця розповів у “Фейсбуці” журналіст каналу “1+1” Євген Плінський, якого Кохнович попросив про підтримку.

Він провів паралель між затриманням Кохновича силовиками в Києві з арештом українця Павла Гриба, якого арештували в Білорусі у серпні 2017 року.

“Виявилося, що у викраденні Павла деякі співробітники правоохоронних органів України побачили «стартап», на якому можна заробити”, – написав Плінський у “Фейсбуці”.

Плінський розповів, що з 29 грудня по 1 січня співробітники Голосіївського управління поліції та Київської міської прокуратури організували “протизаконне затримання громадянина України і під загрозою його переміщення на територію Білорусі вимагали викуп”.

За словами журналісті, одним із керівників цієї “ОЗГ” є т.в.о. заступника начальника відділу кримінальної поліції Голосіївського ГУ НП капітан Сергій Тичина.

Підприємець Тимофій Кохнович до 2008 року був громадянином Білорусі, займався там бізнесом і брав участь у фінансуванні білоруської опозиції.
“За любов до цієї опозиції проти нього, як проти і багатьох інших бізнесменів, було відкрито кілька кримінальних справ, і він був змушений втекти до України, де в тому ж 2008 році отримав політичний притулок і статус біженця”, – розповів Євген Плінський.

Білоруські спецслужби направляли запити в Україну з вимогою видати Кохновича, але з огляду на політичну складову переслідування Україна відмовила Мінську у видачі підприємця.

Як зазначив Плінський, у 2016 році, за указом президента Петра Порошенка, Кохнович отримав паспорт громадянина України – пройшовши попередньо перевірки СБУ, МВС, Інтерполу.

“Але у вересні 2017 року, після зникнення Павла Гриба, проти Тимофія Кохновича слідчим Голосіївського управління поліції лейтенантом Олегом Яковченком несподівано було відкрито досудове розслідування №12017100010008427 за статтею 263 ч.1 ККУ (зберігання зброї і боєприпасів)”, – пише Плінський.

За словами Кохновича, за кілька тижнів до відкриття цієї справи, 15 серпня, його викликали в МВС на Богомольця, 10, де він давав пояснення оперу Білику Андрію Миколайовичу про свій переїзд в Україну, діяльності у Білорусі та отримання громадянства.

“Після цієї зустрічі через «доброзичливців» йому була передана інформація, що виклик в МВС – це початок справи про його екстрадицію в Білорусь, що нібито правоохоронні органи РБ та України склали список із 25 осіб, колишніх громадян Білорусі, які під будь-яким приводом повинні бути екстрадовані в Білорусь, і він, Кохнович, знаходиться в цьому списку”, – розповів журналіст.

“Для того, щоб вийти з даного списку на екстрадицію, Кохновичу було запропоновано відкупитися хабаром у розмірі 300 000 доларів. За відмову від співпраці йому пообіцяли проблеми, незважаючи на українське громадянство”, – повідомив Плінський.

За його словами, 27 грудня суддя Голосіївського районного суду Шевченко Т. М. за клопотанням Яковченка винесла постанову на проведення обшуку за місцем проживання Кохновича – за нібито наявної інформації слідчого, що Кохнович зберігає вдома зброю і боєприпаси.
Відтак 29 грудня слідча група у складі 26 осіб, включаючи спецпідрозділ “КОРД”, приїхала на обшук у будинок сім’ї Кохновича.  Очолював групу старший оперуповноважений Голосіївського УП ГУ НП майор Якимчук В. Ю. вже згаданий Тичина С.В.

Із записів відеокамер із дому родини Кохновича, поширених Плінським, випливає, нібито один із членів групи, що прийшла до маєтку з обшуком, підкинув до вази у вітальні боєприпаси, і їх тут же знайшла поліція (судячи з підписів на відео).

Журналіст Плінський попросив негайної реакції правоохоронних органів на опубліковані відео та документальні докази, а також розслідування дій “даної ОЗГ” “перевертнів в погонах”, у складі якої:
– т.в.о. заступника начальника відділу кримінальної поліції Голосіївського ГУНП Тичина С.В.;
– слідчий Голосіївського ГУНП Яковченко О.А.;
– ст. о/у Голосіївського ГУНП Якимчук В.Ю.;
– о/у Голосіївського ГУНП Дубровський І.В.;
– о/у Голосіївського ГУНП Капустянський Т.Ю.;
– о/у Голосіївського ГУНП Байрамов В.З.;
– прокурор Київської прокуратур №1 м.Києва Уздемир А.А.

Із відео Плінського при цьому випливало, що суддя Шевченко відмовила прокурору в арешті Кохновича.

Апетити силовиків

Як розповів “Новинарні” адвокат Олексій Волошин, запит Білорусі на екстрадицію Кохновича задавнений, і йдеться саме про спробу київських силовиків “заробити” на затриманні підприємця чималі.

“Ця справа більше пов’язана з фінансовими апетитами українських силовиків. Що стосується Білорусі, їй не обов’язково було щось зараз вимагати. Адже існує старий запит. І Кохновича за ним, із 2008 року, в Україні тричі затримували, у зв’язку з тим що він висить в Інтерполі на розшук. Але після з’ясування ситуації відпускали, адже він має статут біженця, а згодом і паспорт громадянина України”, – сказав Волошин у коментарі.

“Наразі відбулося по-іншому. В матеріалах справи є протоколи, що вони (поліція) з’ясували, що він (Кохнович) громадянин України. Натомість паспорт громадянина України вони викидали в смітник. Потім цей паспорт мною отримувався під розписку, це було 29 грудня”, – розповів адвокат.

За його словами, білоруського громадянства в Тимофія Кохневича немає, адже при набутті українського громадянства людина автоматично має відмовитися від попереднього. “Інакше б він не отримав український паспорт”, – заявив адвокат, назвавши спробу екстрадиції громадянина України до іншої держави протиправною.

“У моїй практиці таких випадків ще не було”, – сказав адвокат, коментуючи спробу екстрадиції громадянина України.
“У мене є відео недопуску адвоката. На запитання, де Кохнович, слідчий каже: “Я не знаю”, – розповів Волошин.

“Так, це шантаж. При цьому вони (поліція) загралися, влупили статтю 208 КПК – “арешт”.
Його затримали о восьмій ранку, вивезли з будинку, а протокол склали майже о шостій вечора. А де весь цей час був Кохнович?” – додав захисник.

Олексій Волошин каже, що в Білорусі Тимофію Кохновичу інкримінують статті 205 (фіктивне підприємництво) і 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) – “це якщо по нашому Кримінальному кодексу. А по їхньому – статті 233 і 235 КК Республіки Білорусь”.

“Це економічні статті, при цьому він фінансував опозиційні ЗМІ”, – уточнив адвокат.

Кохнович фігурує в українській базі даних як ФОП (фізична особа-підприємець).

Маєток, у якому відбувалося затримання, – за словами адвоката, “більше дружини”.

Дружина – громадянка України, також у сім’ї двоє малолітніх дітей.

* * *

Поліція і прокуратура наразі не згадують справу Кохновича у зведеннях та не коментують.

підготував: Дмитро Лиховій

Читайте також:
КДБ Білорусі: затриманий Шаройко – шпигун із ГУР МОУ,
його координував співробітник посольства України

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".