У Криму збільшують обсяги призову до ЗС РФ, відправляють служити в Росію, – правозахисники

 

Близько 10 тисяч жителів Криму були змушені йти служити до російської армії за час окупації півострова РФ.
Про це повідомляє “Кримська правозахисна група” на своїй сторінці у “Фейсбуці“.

У КПГ зазначили, що 2017 року значно зросла кількість кримчан, яких призвали  до російського війська. Якщо у 2016 році їх було близько 3100, то у 2017 році – майже 5 тисяч.

Понад те, минулого року за ухилення від служби в армії відкрили чотири кримінальні провадження, у трьох з яких вже винесли вирок.

Зокрема, кримчани Трош і Бахолдін були засуджені до штрафів у розмірі 25 тисяч рублів кожному, при цьому наявність судимості не звільнила їх від проходження обов’язкової служби в ЗС РФ.

Остання наразі призовна кампанія на півострові відбулася восени, коли було призвано 2400 осіб.

За інформацією “начальника відділу підготовки та призову громадян на військову службу військового комісаріату РК” Вадима Мешалкіна, з цих 2400 осіб 645 відправили служити до військових частин, розташованих на території РФ.

“Нагадаємо, практика призову жителів окупованих територій до лав армії, що окуповує, а також безперервна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (4-ї Женевської конвенції), а переміщення призваних громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції”, – наголосили правозахисники.

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *