Україна облаштовує могили воїнів УНР у Польщі

 

Україна має намір облаштувати могили воїнів УНР, які поховані в польському місті Каліш.

Співпрацю щодо цього питання обговорило посольство України в Польщі з міською владою Каліша, повідомляє амбасада на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

“Відвідали місто Каліш і вшанували пам’ять офіцерів і козаків УНР – союзників Польщі у польсько-більшовицькій війні 1918-1920 рр. Мали також честь зустрітися з мером міста Каліш паном Гжегожем Сапінським. Обговорили питання співпраці в реконструкції і облаштуванні могил воїнів УНР”, – сказано в повідомленні.

У Каліші після 1920 року кілька тисяч воїнів УНР були інтерновані в таборах і проживали в українській станиці. Сюди на зустріч з українцями 15 травня 1921 року прибув маршал Юзеф Пілсудський і сказав українським воїнам відомі слова: “Я вас перепрошую, панове. Я вас перепрошую”, – нагадує посольство.

“Для України це – святі місця пам’яті борців за Українську державу, для Польщі – це місця поховання вірних союзників, які пліч-о-пліч з Військом Польським зупинили більшовицьку навалу у 1920 році і тим самим зробили значний вклад в утвердження незалежної Польської держави”, – наголосили в українському дипвідомстві.

 Могили воїнів УНР у Каліші

“Збереження в належному вигляді місць пам’яті воїнів УНР на території Польщі та гідне їх спільне вшанування на державному і суспільному рівнях є не лише християнським і морально-патріотичним обов’язком, але й важливим кроком в процесі дальшого зближення наших держав і народів”, – додали у посольстві.

Як відомо, у квітні 2017 року Український інститут національної пам’яті оголосив мораторій на ексгумацію польських могил та облаштування меморіалів в Україні у відповідь на серію актів вандалізмів проти українських пам’ятників у Польщі та зокрема на демонтаж українського пам’ятника в селі Грушовичі під Перемишлем.
Польська влада ці акти наруги не засудила, а останній назвала законним.

Глава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що мораторій на ексгумацію польських поховань в Україні може бути знятий, коли польська сторона надасть своє бачення легалізації та відновлення українських пам’ятників на території Польщі.

Читайте також:
Польща відкриває нові меморіали на Волині, незважаючи на заборону УІНП, – ЗМІ

Полторак у Варшаві: обговорив російські загрози,
вшанував польських героїв і вояків УНР

 


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна