Порошенко розповів, чим українська артилерія на Донбасі відрізняється від агресорів з РФ

 

Українська артилерія відповідає вимогам і принципам роботи, які домінують серед наших країн-партнерів – членів НАТО.
Про це сказав президент, верховний головнокомандувач Збройних сил України Петро Порошенко під час відвідування профільних практичних занять в одній із військових частин на Київщині 3 листопада, в День ракетних військ та артилерії.

“Півтора роки тому на цьому полігоні під час практичного показу ми обговорювали проблеми розвитку вітчизняної артилерії та ракетних військ. На сьогодні майже повністю відновлено парк засобів радіотехнічної розвідки. Зокрема, звукометричний комплекс АЗК-7, комплекс артилерійської розвідки СНАР-10. На завершальному етапі знаходяться роботи з розроблення сучасного комплексу артилерійської розвідки «Радіо-Теодоліт» та модернізованого АЗК-5”, – цитує Порошенка прес-служба президента.

За словами верховного головнокомандувача, вже близько 70% органів управління РВА використовують сучасні вітчизняні автоматизовані апаратно-програмні системи управління типу “АРТОС”, “Кропива”, “СУВА”.

“Застосування цих високотехнологічних систем дозволяє налагодити якісний процес майже автоматизованого прийняття рішення на застосування сил та засобів, напрацьовувати дані для стрільби і швидко передавати їх аж до окремої гармати”, – додав Порошенко.

“В результаті поєднання засобів контрбатарейної боротьби, які в рамках військової допомоги ми отримали від Сполучених Штатів, і на сьогоднішній день, я можу сказати, що використовуємо їх краще за американських військових, уже модернізуємо американські засоби”, – зазначив президент.

Він зауважив, що українські артилеристи вже мають і програмне забезпечення, розроблене українськими фахівцями.

“Ми отримали також унікальний антиміноментний комплекс. Завдяки йому скорочено час на знищення засобів ураження противника. Цей час, від моменту фіксації і до знищення, складає лише декілька хвилин. Згадані комплекси добре зарекомендували себе на лінії зіткнення”, – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також підкреслив, що під час відвідування Нью-Йорка мав можливість подякувати за це керівництву США, в тому числі подякувати від українських воїнів. “І  домовитись про те, що ця допомога буде розширена: будуть  надаватись більш сучасні, більш потужні комплекси радіоелектронної боротьби, контрбатарейної боротьби, і не лише зі США”, – повідомив Порошенко.

Він зазначив, що військові говорять, що вжиті заходи роблять нашу артилерію “зрячою”, і цим сьогодні українська артилерія відрізняється від того, що ми бачили у 2014 році.

Порошенко наголосив, що артилерія і ракетні війська відіграють “унікальну, вкрай важливу роль у забезпеченні нашої перемоги”. “І по чисельності, на сьогоднішній день, кожен п’ятий військовослужбовець у ЗСУ є воїн артилерист-ракетник”, – цитує президента прес-служба.

 

Президент зауважив: “Також поступово знаходить вирішення і інше дуже важливе для артилеристів питання – ведення артилерійської розвідки за допомогою активного використання безпілотних літальних апаратів. В 2014 році ми могли про це лише мріяти, а сьогодні поставлено завдання, щоб кожна артилерійська батарея була оснащена системою БПЛА і програмно-апаратним зв’язком для того, щоб час від знайдення цілі до визначення і передачі її координат вимірювався секундами”.

“Такий підхід забезпечує нам відхід від застарілих радянських принципів «щільності» та «інтенсивності» вогню артилерії, які продовжує активно застосовувати зараз російський агресор. Натомість вважаю, що вже зараз ми повинні перейти до принципу, який домінує серед наших країн-партнерів, членів Північноатлантичного альянсу – НАТО. Це ключова характеристика – точність”, – наголосив Петро Порошенко.

За його словами, сьогодні українська артилерія повністю відповідає цим вимогам.

“Ми впевнено просуваємося цим шляхом. Загалом лише за поточний рік Збройні сили України отримали понад 600 одиниць зразків ракетно-артилерійського озброєння, близько 250 одиниць приладів нічного бачення та інших сучасних зразків озброєння“, – повідомив він.

Президент також зазначив, що за цей же період було прийнято на озброєння або допущено до експлуатації: переносний ракетний комплекс “Корсар”, безпілотно-авіаційні комплекси “Фурія”, “Fly Eye”.
В рамках матеріально-технічної допомоги від наших іноземних партнерів ми додатково отримали більш як 100 одиниць приладів нічного бачення, захищених ноутбуків тощо.

Водночас глава держави додав, що, на жаль, проблем ще вистачає: “Це стосується питань відновлення та модернізації озброєння, забезпечення боєприпасами, вдосконалення навчальних центрів підготовки фахівців-артилеристів та приведення процесу їх підготовки у відповідність до реальних потреб військ та стандартів НАТО”.

Також сьогодні президент оприлюднив окреме вітання воїнам та ветеранам ракетних військ і артилерії з нагоди професійного свята.

“Вогнева міць, швидкість маневру, масованість та раптовість застосування потужних артилерійських і ракетних систем продовжують відігравати ключову роль у завоюванні вогневої переваги над ворогом у сучасному бою.
Проте визначальними є професійна підготовка воїнів цього славетного роду військ, їх висока організованість, злагодженість та точність у розрахунках…” – сказано у зверненні.

Читайте також:
На Київщині триває конкурс на кращу артилерійську батарею ЗСУ

 


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна