Каськів відмовився від угоди зі слідством, – Луценко

 

Колишній керівник Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами часів президента Віктора Януковича Владислав Каськів відмовився від укладення угоди зі слідством.
Про це заявив на брифінгу 1 листопада генеральний прокурор Юрій Луценко.

“Наразі пан Каськів не йде на таку пропозицію. Від самого початку ми пропонували йому укласти угоду. Проте він відмовився від цього і вважає, що йому немає чого повідомити слідству. Таким чином він є єдиним обвинуваченим у цій справі, і відповідати за розкрадання коштів 7,5 млн. [гривень] він буде особисто”, – заявив Луценко.

За його словами, Каськів матиме можливість отримати послаблення у вироці, якщо вкаже на “вищого члена злочинної групи”.

“Звичайно, в ході судового слідства він може скористатися своїм правом, вказати на вищого члена злочинної групи, і тоді зможе отримати певне послаблення, які затвердить суд”, – підкреслив генпрокурор.

Як повідомляла “Новинарня“, 1 листопада екс-керівника Держнацпроектів часів Януковича Владислава Каськіва було екстрадовано з Панами в Україну.
Його підозрюють у заволодінні в 2012 році у змові з іншими особами коштами державного бюджету України на суму близько 7,5 млн. грн.

Генпрокурор Юрій Луценко наголосив, що це перший випадок екстрадиції колишнього високопосадовця в Україну.

Печерський райсуд обрав для Каськіва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у межах двомісячного терміну досудового розслідування з альтернативою у вигляді застави – 160 тис. грн.
Генпрокурор Юрій Луценко у ФБ-коментарях стверджує, що ГПУ наполягала на арешті підозрюваного.

Як повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, в ході розгляду питання захист Каськіва надав суду довідку про повне відшкодування останнім завданих державі збитків.

Як повідомляла “Новинарня“, 18 серпня 2016 року генпрокурор Юрій Луценко повідомив про затримання екс-голови Держнацпроекту часів Януковича Владислава Каськіва на території Республіки Панама.
Заступник генпрокурора Євген Єнін заявив, що Каськів був затриманий при спробі в’їхати на територію Коста-Ріки.
8 вересня 2016 року стало відомо про отримання ГПУ від Інтерполу підтвердження про арешт Каськіва в Панамі.
12 вересня Панамський суд обрав для Каськіва запобіжний захід у вигляді арешту або застави 600 тисяч доларів. Він подав клопотання про політичний притулок, сплатив заставу і на початку жовтня вийшов на свободу.

Влад Каськів був оголошений в міжнародний розшук за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 КК (службова фальсифікація).

Департаментом захисту економіки Нацполіції, спільно з Генпрокуратурою, було розслідувано і доведено для розгляду в суді один із кількох протиправних епізодів діяльності екс-глави Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами часів Януковича Владислава Каськіва. Ішлося про розкрадання державних коштів у 2012-2013 роках – 7 500 000 гривень за укладеним Каськівим договором про надання рекламних послуг з ТОВ “Глорія”, як виявилися фіктивними.

За словами міністра Авакова, торік на стадії розслідування перебувало ще кілька епізодів діяльності Каськіва на значно більші суми розкрадання державних коштів.

У березні 2017 року стало відомо, що Панама відмовила Каськіву в наданні статусу політичного біженця.

Читайте також:
Каськів у Панамі купив нерухомість, вдвічі дорожчу за Лещенка, – ГПУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна