Вищий адмінсуд визнав законним указ президента про припинення громадянства нардепа Артеменка

 

Вищий адміністративний суд України визнав законним указ президента Петра Порошенка про припинення українського громадянства колишнього народного депутата Андрія Артеменка.

“У задоволенні адміністративного позову [Артеменка] відмовити”, – оголосив головуючий суддя Ігор Олендер, передає агентство “Інтерфакс-Україна” 2 жовтня.

Читайте також:
Порошенко підтвердив свої укази про припинення громадянства.
“Таке робили й інші президенти”

Як раніше повідомляла “Новинарня“, взимку народний депутат від Радикальної партії Ляшка Андрій Артеменко нібито передав тодішньому раднику президента США Дональда Трампа Майклу Флінну план нормалізації відносин між Україною і Росією, що полягає в довготривалій оренді Криму РФ, та вів про це переговори з російським керівництвом.
Після цього нардепа виключили з фракції РПЛ. Сам він спростував злий умисел своїх ініціатив і запропонував для Криму й Донбасу “міжнародну адміністрацію”.

18 квітня Генпрокуратура звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням ініціювати через Державну міграційну службу процедуру втрати українського громадянства Артеменком.

За словами речниці ГПУ, під час розслідування кримінального провадження за фактом вчинення Артеменком державної зради було зібрало достатньо документів, які вказують на те, що депутат отримав громадянство Канади та має паспорт громадянина Канади.

Андрій Артеменко заявляв, що анулював свій канадський паспорт ще в 2014 році та паспортів інших зарубіжних держав не має. Однак громадянство Канади ще діє, визнавав він.

5 травня Державна міграційна служба підтвердила припинення українського громадянства депутата Артеменка.

Це перший акт позбавлення громадянства України діючого народного депутата України.

16 травня Верховна Рада достроково припинила повноваження позафракційного народного депутата Артеменка.

Читайте також:
Щодо “торговця Кримом” Артеменка порушили справу за держзраду.
“Це арештна стаття”

48-річний Андрій Артеменко почав бізнес на початку 90-х років у Бельгії, потім у Києві торгував сировиною легкої промисловості, а після у США заснував адвокатське об’єднання, яке займалося юридичним супроводом спортсменів, а також їх працевлаштуванням за кордоном.
У 1999 році він очолив футбольний клуб “ЦСКА-Київ”, вважався протеже голови ДУС і “Нафтогазу” Ігоря Бакая.

Артеменко радником Олександра Омельченка, коли той став мером Києва. Навесні 2002 року був арештований та провів у СІЗО понад два роки. Сам він стверджував, що справою про незаконе збагачення на нього тиснули, вимагаючи підписати свідчення проти Омельченка. У жовтні 2004 року Артеменко був звільнений на поруки нардепів, згодом обвинувачення з нього зняли.

У 2006 році він був обраний депутатом Київської міської ради від Блоку Тимошекно. Згодом приєднався до більшості мера Черновецького.

З 2007 року Артеменко створив низку компаній, які займалися вантажними перевезеннями та військовою логістикою, поставляв озброєння та амуніцію в “гарячі точки” в різних країнах.

Під час Євромайдану Артеменко увійшов до штабу Національного опору, що знаходився на другому поверсі Будинку профспілок. Потім приєднався до “Правого сектора”, будучи “фінансовим менеджером” Дмитра Яроша.
Надалі заснував власну партію “Солідарність правих сил”.

На позачергових парламентських виборах у жовтні 2014 року пройшов до парламенту від Радикальної партії Олега Ляшка, будучи 16-м номером у списку.

Як писала “Новинарня“, президент Петро Порошенко ініціював прийняття закону про позбавлення громадянства України осіб, які мають громадянство інших держав, однак такий закон ще не ухвалено.

Читайте також:
У Києві проводять обшук у справі про “мирний план Артеменка”

Магера – про різницю між неможливим позбавленням
і законним припиненням громадянства України

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна