Політв’язня Сенцова етапують до сумновідомої колонії Харпи за Полярним колом

 

Український кінорежисер Олег Сенцов, якого незаконно засудили у Російської Федерації до 20 років позбавлення волі, заявив, що його етапують з Іркутська на північ Тюменської області – в Ямало-Ненецький автономний округ.
Про це Сенцов написав у листі, адресованому правозахисниці Зої Світловий, передає “Відкрита Росія“.

“У мене все нормально. Їду. Вивезли різко з Якутії і везуть в Ямало-Ненецький автономний округ. А там тільки одне місце для відбування покарання — це легендарні Харпи. Як там було, і як там є, я думаю, що ти знаєш краще за мене. Нічого хорошого від цього відрядження не чекаю. Тим більше, проїхавши іркутські й омські централи, маю собі деяке уявлення про те, як буває погано, і не тільки з розповідей”, – написав український політв’язень.

Сенцов також повідомив, що перед етапуванням йому вручили коробку зі старими листами і книгами, які зберігалися в тюремників півтора року.

Як зазначила правозахисниця, лист був датований 17 вересня і відправлений з СІЗО-1 міста Тюмень 21 вересня, а отриманий – 29 вересня.

Перед тим Олега Сенцова етапували з Якутська через Іркутськ у Челябінськ.

У селищі Харп (Ямало-Ненецький автономний округ) розташовані виправна колонія ВК-3 (ИК-3) суворого режиму та ВК-18 “Полярна сова” – колонія особливого режиму для довічно засуджених.
Селище розташоване за Північним полярним колом на березі річки Собь, неподалік від гірського масиву Рай-Із.

Читайте також:
Порошенко призначив засудженому в Росії Сенцову державну стипендію

Нагадаємо, невдовзі після окупації Криму, 11 травня 2014 року, співробітники російських силових структур затримали Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олексія Чирнія та Олександра Кольченка в Сімферополі. Їм висунули обвинувачення у підготовці теракту.
За інформацією спецслужби, затримані нібито готувалися “у складі терористичної організації до здійснення вибухів у ніч на 9 травня 2014 року саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу Вічного вогню і пам’ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації “Русская община Крыма” та представництва партії „Единая Россия“ в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 року”.

25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера з Криму Сенцова до 20 років колонії суворого режиму.

Тривалий час російська влада називала Сенцова і Кольченка громадянами РФ, однак навесні 2016 року таки офіційно визнала їх громадянами України. При цьому Москва відмовила у видачі засуджених Сенцова і Кольченка Україні.

У лютому-березні 2016 року Олега Сенцова етапували через Челябінськ у Якутськ.

Під час етапування Сенцову в Україні присудили Шевченківську премію за його фільм.

1 червня 2016 року Верховний суд Росії відмовився переглянути вирок Сенцову.

Влада РФ починала певні дії для обміну чи видачі Сенцова і Кольченка в Україну; про таку можливість заявляв глава МЗС РФ Сергій Лавров.
Однак президент Володимир Путін на кількох прес-конференціях і публічних зустрічах заявляв, що Сенцов справедливо покараний російським судом за тероризм.

Багато діячів культури і мистецтва в Україні, Росії по всьому світу закликають Путіна до помилування і звільнення Олега Сенцова.

Правозахисний центр “Меморіал” вніс Сенцова і Кольченка до списку політв’язнів.

Читайте також:
Політв’язень Сенцов на етапі в Якутію:
“За цього режиму правосуддя в РФ неможливе”. ВІДЕОІНТЕРВ’Ю

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна