Законопроект щодо Донбасу визнає Росію країною-агресором, а ОРДЛО – окупованим, – ЗМІ

 

В адміністрації президента України завершили узгодження законопроекту “Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією  Донецької та Луганської областей України”.

Про це розповіло джерело “Європейської правди” на Банковій.

Ближчим часом документ буде зареєстрований в парламенті. Суб’єкт законодавчої ініціативи наразі не визначений, але висока імовірність, що проект подасть президент у статусі невідкладного.

Після консультацій з іноземними партнерами, в тому числі з країнами-учасницями “нормандського формату” та США, до проекту було внесено зміни, зазначив співрозмовник.

Законопроект має законодавчо закріпити Росію як країну-агресора. Правовий режим АТО буде замінено на новий режим, якого наразі немає в законодавстві.

“Ми запроваджуємо термін “російська окупаційна влада”. Ми також констатуємо, що Україна не несе жодної відповідальності за дії окупаційної влади і визнає нікчемними всі документи, ухвалені окупаційною владою”, – розповіло джерело в АП.

На Банковій очікують, що ухвалення закону посилить позиції України в Міжнародному суді ООН, а також допоможе в узгодженні потрібного Києву формату миротворчої операції на Донбасі.

“Базовий принцип миротворчих операцій ООН – неупередженість. І ми зможемо вимагати відсутності росіян у складі миротворчої місії, якщо вони будуть визнані країною-агресором”, – зауважив співрозмовник.

Водночас розробники закону наполягають, що новий закон буде необхідно ухвалити протягом одного пленарного тижня. Це пов’язане з тим, що 18 жовтня завершується термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу.

“Ми сподіваємося на те, що депутати проявлять державницьку позицію”, – зауважив з цього приводу співрозмовник.

Читайте також:
Законопроект від Радбезу визнає ОРДЛО окупованою територією

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна