ЄС надав Україні додаткові торговельні преференції

 

Рада Європейського Союзу затвердила рішення надати Україні додаткові торговельні преференції.

Відповідне рішення ухвалили в понеділок, 17 липня, у Брюсселі в рамках засідання Ради з питань сільського господарства та рибальства, повідомляє УНІАН.

Раніше це рішення було затверджено Європейським парламентом.

Відповідно до досягнутих домовленостей, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не в тому обсязі, як раніше це пропонувалося Єврокомісією; сечовину з пропозицій виключено.

Встановлені такі річні квоти на український експорт: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячменю – 325 тис. тонн.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, як доповнення до Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Як відомо, наприкінці вересня 2016 року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на експорт низки українських товарів. Зокрема, на кукурудзу – на 650 тис. тонн, пшеницю – на 100 тис. тонн, ячмінь – на 350 тис. тонн, крупу й оброблене зерно – на 7,8 тис. тонн, овес – на 4 тис. тонн, мед – на 3 тис. тонн, виноградний сік – на 500 тонн, оброблені томати – на 5 тис. тонн.

Очікується, що додаткові торговельні преференції можуть набути чинності восени.

 

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *