Сейм Польщі змінив правила працевлаштування українців

Сейм Польщі ухвалив закон про популяризацію працевлаштування та установ ринку праці, яким передбачено нові правила прийняття іноземців на сезонну роботу в Польщі.
Про це повідомляється на сайті Сейму.

Закон має адаптувати національне законодавство Польщі до директиви ЄС щодо умов в’їзду та проживання громадян третіх країн (нечленів ЄС) для працевлаштування на сезонну роботу.

Як повідомляє Польське радіо, пропоновані в законі рішення стосуються іноземців, котрі виконують довгострокову роботу в Польщі.
Ідеться про громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України та Росії, які зможуть користуватися спрощеною процедурою доступу до ринку праці.

Згідно зі змінами до закону, крім дозволів на роботу, які видає воєвода на період до трьох років, введено дозвіл на сезонну роботу, що видаватиме староста.

Пропоновані положення передбачають створення реєстру праці іноземців, який міститиме інформацію про класичні дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу, заяви, що складають з метою внесення запису до реєстру та інформацію старости про відсутність можливості задоволення кадрових потреб на місцевому ринку праці.

Законом передбачено внесення платежу (30 злотих) за реєстрацію заяви працедавця про намір працевлаштування іноземців.

“Це зменшить зловживання та забезпечить фінансові надходження, що будуть використані старостами для виконання цього завдання. Це дозволить ефективніше обслуговувати зацікавлених осіб повітовими управліннями праці. Планується, що платіж, вказаний у розпорядженні, буде невеликим і становитиме 30 злотих”, – йдеться в обґрунтуванні рішення.

Згідно із законом, заяву можуть не зареєструвати, якщо управління визнає, що вона була складена з корисливою метою або буде використана іноземцем для інших потреб, ніж виконання праці для даного суб’єкта. Роботу на підставі заяви, зареєстрованій старостою, можна буде виконувати протягом шести місяців упродовж наступних 12 місяців.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Польщі плануть ускладнити умови працевлаштування українців.

Читайте також:
У Польщі різко побільшало заробітчан зі Східної України, молодих чоловіків. СТАТИСТИКА

У Польщі став суперпопулярним серіал про чотирьох заробітчанок з України

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".