Парламент прийняв закон про інклюзивну освіту

 

Верховна Рада ухвалила закон про інклюзивне навчання. Як передає “Новинарня“, на ранковому засіданні 23 травня законопроект №6437 “Про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг” за основу і в цілому підтримали 297 народних депутатів.

Інклюзивна освіта – один із процесів трансформації загальної освіти, який ґрунтується на розумінні, що інваліди в сучасному суспільстві можуть і повинні бути залучені в соціум. Ідея такої освіти орієнтована на формування умов його доступності для всіх, зокрема дітей з інвалідністю.

Законом врегулювано питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг у навчальних закладах, зокрема:
закріплено право на освіту осіб з особливими освітніми потребами і надано їм можливість отримувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від “встановлення інвалідності”;
запроваджується дистанційна та індивідуальна форми навчання;
визначено поняття “особа з особливими освітніми потребами”, “інклюзивне навчання”;
надано можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створено для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.

Відповідні зміни внесено до Закону України “Про освіту”.

Як відомо, торік президент України Петро Порошенко повідомив, що його дружина Марина з командою однодумців впроваджує проект інклюзивної освіти.

Читайте також:
Реформа інтернатної системи. Тест для Першої леді

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *