Міністр Рева не поспішає переводити ГО радянських ветеранів на конкурсне фінансування

 

Міністр соціальної політики Андрій Рева схиляється до “компромісної” пропозиції щодо механізму розподілу бюджетних коштів, виділених на фінансування ветеранських громадських організацій через Мінсоц і Держслужбу у справах ветеранів та учасників АТО.
Це стало відомо 18 квітня на зустрічі міністра із представниками ветеранських організацій та громадськістю, про яку “Новинарні” повідомив її учасник, громадський активіст Дмитро Різниченко.

За його словами, на зустрічі Рева озвучив пропозицію виділити 10 мільйонів гривень на статутну діяльність різних ГО (за старою схемою), а решту 10 мільйонів – розподілити на конкурсній основі пізніше, можливо, з липня.

Остаточний розгляд цього питання відклали, тому що сторони не дійшли спільного бачення.

Під час зустрічі Різниченко наполягав на тому, щоб “не виділяти організаціям на статутну діяльність жодної копійки бюджетних грошей”.

За його словами, міністр Рева виставив цю пропозицію на голосування. Проте її не підтримали, адже більшість учасників зустрічі складали представники “старих” ветеранських організацій.

Говорячи про свої плани подальшої протидії державному фінансуванню “сепарських і радянських” організацій ветеранів, учасник АТО Дмитро Різниченко зазначив: “Якщо чесно, планую їм горлянку перегризти. Такі плани. Це конкретно, я не жартую. Наступного разу може кинусь на когось, і так нерви ні к чорту”.

Загалом, каже активіст, на зустрічі з Андрієм Ревою дійшли згоди, що принцип фінансування ветеранських організацій потрібно змінювати, і ці зміни проявляться вже з 2017 року.

Міністр висловив підтримку активістам і сказав, що “радянський послід і російську агентуру треба вичистити”. “Також сказав, що Держслужбу у справах ветеранів війни і учасників АТО потрібно повністю «перетрясти» і декого звільнити”, – розповів екс-боєць “Донбасу” Різниченко.

Читайте великий матеріал “Новинарні“:
“Будьте ви прокляті”. Як волонтери й АТОвці відсувають псевдоветеранів
від бюджетного корита

Нагадаємо, 11 квітня представники ГО – учасники засідання при Держслужбі у справах ветеранів та учасників АТО – проголосували за перехід до фінансування ветеранських організацій на відкритій конкурсній основі.
Це стало наслідком активних протестів АТОвців та волонтерів проти прямого виділення бюджетних коштів для “старих” ветеранських спілок, незалежно від їх роду діяльності та активності.

Ініціатором акції став Дмитро Різниченко – громадський активіст та ветеран батальйону “Донбас”, який на попередніх зборах відзначився тим, що вдарив лобом в обличчя голову громадської ради при Міністерстві оборони, 67-річного генерал-полковника запасу Віктора Палія.

Різниченко та інші активісти наголошують, що по суті прорадянські ветеранські організації отримують величезні суми з державного бюджету України без конкурсу проектів, і ці кошти йдуть здебільшого на статутну діяльність та бюрократичні потреби.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]