ЄНП підтримала розробку “плану Маршалла для України”

 

Форум Європейської народної партії, який відбувся на Мальті, ухвалив резолюцію про розробку довгострокового плану підтримки України – так званого “плану Маршалла для України”.

“Європейський Союз і держави-члени повинні розбудовувати двосторонні та багатосторонні програми, які включатимуть безпосередню військову, гуманітарну та економічну допомогу, просування демократичних реформ та підтримку довгострокових цілей української зовнішньої політики, європейської та євроатлантичної інтеграції”, – ідеться в тексті документу, підписаного учасниками конгресу в п’ятницю, 31 березня, передає DW.

Президент України Петро Порошенко повідомив у “Фейсбуці”: “Чудова звістка з Мальти за результатами мого візиту для участі в конгресі Європейської народної партії. Щиро дякую родині ЄНП за схвалення за ініціативою наших литовських партнерів дуже важливої Резолюції про розробку довгострокового плану підтримки України, так званого «Плану Маршалла для України»!” – написав Порошенко.

За його словами, ця резолюція є доказом рішучості “найвпливовішої політичної родини Європи у підтримці нашої держави на шляху реформ і прагненні всіма можливими засобами допомогти Україні реалізувати її євроінтеграційні прагнення і досягти відповідності Копенгагенським критеріям членства в ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз”.

“Іншими словами, Європейська народна партія визнала європейську перспективу України і готова в конкретний спосіб допомогти нам досягти цієї стратегічної мети”, – зазначив президент.

Він додав, що з нетерпінням очікує на подальші кроки європейських партнерів із реалізації ідеї створення “плану Маршалла для України” і висловив готовність обговорити це питання під час наступних контактів з лідерами інституцій та держав-членів ЄС.

Також президент подякував ЄНП за засудження агресії з боку Російської Федерації проти України.

“Високо ціную підтверджену в резолюції тверду підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави з боку Європейської народної партії, а також рішучість продовжувати політику невизнання спроби анексії Криму та здійснення санкційного тиску на Росію до повного виконання Мінських угод та відновлення контролю Україною над українсько-російським державним кордоном”, – зазначив він.

Крім того, Порошенко додав, що повністю поділяє “чітку обумовленість подальшої нормалізації відносин між Європейським Союзом та Росією з припиненням російської агресії проти України”.

“Як я наголошував під час свого виступу на Конгресі, «без миру та стабільності в Україні не може йти мови про безпечне і процвітаюче майбутнє Європи. Маємо об’єднати наші зусилля для повернення Донбасу і Криму в Україну і для вигнання російського агресора з України”, – наголосив Петро Порошенко.

Читайте також:
Гройсман у Брюсселі закликав дати Україні новий “план Маршалла”

План Маршалла (European Recovery Program, Marshall Plan) — програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни. Був висунутий 1947 року держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом, почав реалізовуватись у квітні 1948-го.
Однією з цілей програми була протидія поширенню впливу СРСР і соціалістичних ідей на країни Західної Європи.
Економічна допомога надавалась лише за умови виконання певних вимог у політичній сфері, або, в сучасних термінах, лише демократичним країнам.

Загальні обсяги допомоги США Європі в рамках Плану Маршалла склали 12,7 млрд. доларів, із них 3,3 млрд. – Великій Британії, 2,3 – Франції, 1,45 – Західній Німеччині, 1,2 – Італії, 1,1 млрд. – Нідерландам та ін.

Завдяки Плану в Європі:
ВВП підвищився на 32,8% – зі 119 млрд. 1947 року до 159 млрд. 1951 року;
промислове виробництво зросло на 40% у порівнянні з довоєнним рівнем;
обсяг сільськогосподарської продукції — на 11%.
до 1953 року обсяг європейської торгівлі зріс на 40%.


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна