Росія готує міграційні пільги для жителів ОРДЛО

 

Державна дума має намір запропонувати уряду РФ спростити умови міграції до Росії для жителів непідконтрольних Україні районів Донецької й Луганської областей.

Як передає агенція ТАСС, учасники парламентських слухань у Держдумі підготували проект рекомендацій російському уряду з проханням надати жителям ОРДЛО повну міграційну амністію, преференції при отриманні російського громадянства, при реєстрації за місцем проживання в РФ, а також при влаштуванні на роботу в Росії.

“З урахуванням гуманітарної катастрофи, в якій опинилися громадяни України та особи без громадянства, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей, провести для цієї категорії російських співвітчизників повну міграційну амністію і розробити додатковий перелік преференцій на території Росії”, – йдеться в проекті.

Учасники парламентських слухань пропонують “скасувати (для жителів ОРДЛО) патенти для роботи на території Росії, щоб працевлаштування проходило за спрощеною схемою через службу зайнятості населення”.

Більше того, у зв’язку з “масовим характером переслідування російських співвітчизників” в Україні “з політичних мотивів” уряду РФ пропонується розробити комплекс заходів, щоб законодавчо спростити надання політичного притулку за кордоном.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін своїм указом від 18 лютого визнав дієздатними на території Росії паспорти та інші документи, видані в окремих районах Донецької і Луганської областей.
В Україні назвали це порушенням Мінських угод.

Згодом в МВС РФ роз’яснили, що власники паспортів так званих “ДНР” і “ЛНР” офіційно розглядаються в Росії як громадяни України і російська влада не надає жителям ОРДЛО спрощений порядок перебування на території РФ. Вони можуть перебувати на території Росії, не маючи дозволу на проживання, не більше 90 днів поспіль, після чого повинні на 90 днів залишити країну.

Читайте також:
У Криму ватажки ОРДЛО оголосили про інтеграцію в Росію, створено комітет

Джигурду позбавили “громадянства ДНР”

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *