Надія Савченко – антилідер серед політиків за втраченим рейтингом-2016. ІНФОГРАФІКА

 

Лідерами партійних і президентських рейтингів є ВО “Батьківщина” та Юлія Тимошенко. Їх на наступних виборах готові підтримати 17-18% громадян, які мають намір взяти участь у голосуванні та визначилися зі своїми вподобаннями.

Водночас політик, який найбільше втратив у підтримці протягом 2016 року – народна депутатка від “Батьківщини” Надія Савченко: у листопаді за неї на президентських виборах готові проголосувати у 5 разів менше людей, ніж у червні.
Про це повідомляє “Новинарня” з посиланням на дані соціологічної групи “Рейтинг”.

Як зазначають соціологи групи “Рейтинг”, у порівнянні з вереснем ц.р. у президентських рейтингах не відбулося помітних змін.

dinamika-reytingiv-kandidativ-u-prezidenti

У піврічній динаміці спостерігається зростання популярності Юлії Тимошенко (з 15% до 18%) та Петра Порошенка (з 12% до 14%). Практично не змінилися показники Олега Ляшка та Анатолія Гриценка.

Негативна динаміка спостерігається у Юрія Бойка – з 14% до 10% та Андрія Садового – з 10% до 7%.

По суті повністю втратила свою популярність у порівнянні з червнем цього Надія Савченко – з 10% до 2%, зазначають соціологи.

Серед усіх українських респондентів Надію Савченко, котра започаткувала власний “Рух”, готові підтримати 1,7%.
Серед тих, хто визначився з вибором, колишню бранку Кремля підтримують 2,4% виборців.

reytingi-kandidativ-u-prezidenti

Лідером електоральних симпатій у президентському рейтингу є Юлія Тимошенко: 17,7% опитаних, які готові взяти участь у голосуванні та визначилися у своїх симпатіях, віддали б за неї свої голоси.

Петра Порошенка за тією ж методологією підтримують 14,3% опитаних, Юрія Бойка – 10,2%, Олега Ляшка – 9,9%, Анатаолія Гриценка – 8,2%, Вадима Рабиновича – 7,5%, Андрія Садового – 7,3%, Олега Тягнибока – 4,5%, Дмитра Яроша – 2,4%.

 

Моделювання другого туру виборів президента України дало такі результати. У парі Порошенко-Тимошенко 16% підтримують діючого главу держави, 27% – лідерку ВО “Батьківщина”, 45% – не братимуть участь за таких умов, 12% – не визначилися.

За останній рік співвідношення в цій парі змінилося фактично дзеркально:

poroshenko-timoshenko-drugiy-tur-reyting

У порівнянні із червнем результат Тимошенко в цій парі зріс з 20% до 27%, Порошенка – практично не змінився.
Юлія Тимошенко має вищі показники у всіх регіонах, також її більше підтримують прихильники усіх інших кандидатів та “невизначені”.

За ситуації виходу у другий тур Порошенка та Ляшка шанси на перемогу в обох кандидатів практично однакові – 20% і 19% відповідно. При цьому 14% не визначилися у своєму виборі, а 47% висловили небажання брати участь у виборах.
Порошенко має вищі показники на Заході та Сході. У Центрі позиції обох кандидатів практично рівні, водночас на Півдні дещо кращий результат у Ляшка.

За умови виходу в другий тур Порошенка та Бойка за чинного главу держави віддали б свої голоси 23% опитаних, за лідера “Опозиційного блоку” – 17%.
16% не визначилися із своїм вибором, 44% не виявили бажання голосувати.
Порошенко має вищі позиції на Заході та у Центрі. Бойко – на Сході та Півдні.

У парі Тимошенко-Бойко 30% опитаних віддала свої голоси за Тимошенко, за Бойка удвічі менше – 15%. 41% не брали б участі у голосуванні, 14% не визначилися.
Тимошенко має кращі позиції на Заході та у Центрі, Бойко – на Півдні, на Сході в нього лише невелика перевага.

У випадку виходу у другий тур Тимошенко та Ляшка 28% проголосували б за лідера Батьківщини, 13% – за лідера Радикальної партії. 45% не прийшли б на вибори, 14% – не визначилися. Ю.Тимошенко – фаворит у цій парі у всіх регіонах країни.

У парі Тимошенко-Садовий лідерку “Батьківщини” підтримали б 25%, лідера “Самопомочі” й мера Львова – 20%. 43% не прийшли б на вибори, 13% – не визначилися.
На Заході в Тимошенко та Садового практично однакова підтримка. Тимошенко з невеликою перевагою перемогла б у Центрі та на Півдні, водночас, на Сході у неї більш відчутна перевага.

“Таким чином, Петро Порошенко випереджає в умовному другому турі президентських виборів Юрія Бойка і, з меншою імовірністю, Олега Ляшка, а Юлія Тимошенко лідирує в усіх можливих парах з наведеними імовірними кандидатами”, – зазначають соціологи.

poroshenko-perevibori-reyting

43% респондентів вважають, що Петрові Порошенку потрібно дати можливість допрацювати свій термін та потім змінити на іншого кандидата, 4% – виступають за переобрання його на другий термін, водночас 41% – за якнайшвидше усунення його від влади. 12% не змогли дати відповіді на це запитання.

Половина опитаних Заходу та Центру, а також третина Сходу та Півдня – за те, щоб Порошенко допрацював свій термін.

Серед прихильників партій найбільше тих, хто за якнайшвидші перевибори президента – поміж симпатиків “Опозиційного блоку” та партії “За життя” (більше 70%), дещо менше – поміж прихильників Радикальної партії (52%) та “Батьківщини” (49%).

69% опитаних вважають, що відповідальність за нинішній соціально-економічний стан несе насамперед президент Петро Порошенко.
36% вважають, що відповідальність несе Арсеній Яценюк, 32% – Віктор Янукович, 30% – Володимир Гройсман, 11% – Микола Азаров, 10% – Андрій Парубій, 5% – Юлія Тимошенко тощо.

27% вважають, що президент здатний вивести країну з економічної кризи. 22% вважають, що це може бути уряд, 17% – громадські активісти, волонтери, 12% – опозиція, 11% – Верховна Рада, 7% – Європейський Союз, 4% – олігархи, 2% – місцева влада, 2% – США.
Більше чверті опитаних (26%) не визначились із відповіддю.

32% вважають, що президент здатний зупинити війну на Донбасі. Майже вдвічі менше (17%) вважають, що це може зробити Росія, 14% – уряд України, 11% – громадські активісти, по 9% – Євросоюз, США, опозиція, Верховна Рада, 6% – олігархи.
23% не визначились із відповіддю на це питання.

Думка, що саме Президент здатний вивести країну з кризи переважає на Заході та в Центрі. На Заході також більше підтримують тезу, що кризу здатні подолати уряд, громадські активісти, Верховна Рада та Європейський Союз.
Водночас на Півдні та Сході відносно частіше покладають надії щодо подолання кризи на опозицію.

partiyi-reyting

Щодо партійних рейтингів, то, згідно з результатами дослідження групи “Рейтинг”, у листопаді 2016 року за ВО “Батьківщина” готові віддати свої голоси 17,4% респондентів, які мають намір взяти участь у голосуванні та визначилися з вибором. 12,6% підтримали б БПП “Солідарність”, 11,1% – “Опозиційний блок”, 8,4% – Радикальну партію, 7,4% – “Самопоміч”, 6,2% – партію “За життя”, 6,1% – ВО “Свобода”, 5,6% – “Громадянську позицію” Гриценка, 3,1% – партію Саакашвілі, близько 3% виборців підтримали б рух Яроша “ДІЯ” і партію “УКРОП”. “Народний фронт” заледве має 1%.

При цьому серед усіх українців жодна партія не має підтримку вище 10,1%.

dinamika-reytingiv-partiy

Соціологічне дослідження було проведене 10-17 листопада 2016 року.
Аудиторія: населення України від 18 років і старші (крім окупованих територій). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Читайте також:
Більше 50% електорату – проти діючих політиків. Нові рейтинги на виборах президента і ВР

“Батьківщина” готова включити Савченко у виборчий список.
Савченко каже, що не буде входити в партію

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна