СБУ перехопила на кордоні з Росією викрадений стародрук “Апостол”

 

Співробітники центрального апарату та головного управління СБУ в АР Крим попередили вивезення до Росії стародруку “Апостол”. Про це голова спецслужби Василь Грицак доповів президенту Петру Порошенку.

Правоохоронці затримали кур’єра на пункті перетину кордону “Плетенівка” на Харківщині. Громадянин України у мікроавтобусі з російськими номерами намагався приховано переправити до РФ стародавнє видання.

“Співробітники спецслужби встановили, що чоловік за гроші погодився доставити раритетну книжку замовникам з міста Шебекіно у Білгородській області Росії”, – зазначено в повідомленні прес-центру СБУ.

За попереднім висновком доктора філологічних наук, професора кафедри бібліотекознавства та соціальних комунікацій Харківської державної академії культури Ігора Лосієвського, вилучена СБ України книжка може бути кириличним стародруком XVI – початку XVII сторіччя “Апостол”, який належить до історичних та культурно-наукових цінностей.

Всебічна інформація про рік видання, місце друку та походження книжки буде отримана після експертизи, призначеної досудовим слідством.

Нагадаємо, 16 травня “Новинарня” інформувала, що з Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в Києві було викрадено унікальне видання – “Апостол” Івана Федорова, надрукований 1574 року.
Як заявив директор НБУВ Володимир Попик, книга зникла 10 травня з відділу стародруків та рідкісних видань.

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *