Компенсацію на житло в Києві отримують 119 нардепів-мільйонерів, найбагатші – з БПП

 

У 2015 році 119 народних депутатів України, які задекларували якнайменше мільйон гривень грошових активів, отримували від держави компенсацію на проживання в Києві. Про це повідомляє “Новинарня” з посиланням на прес-службу ВГО “Комітет виборців України”.

Відповідні підрахунки зробили експерти проекту “Дослівно” під егідою КВУ, проаналізували е-декларації нардепів, які минулого року отримували з бюджету кошти на оренду житла в столиці.

З’ясувалося, що 119 із них вказали у 12-му розділі електронних декларацій (“Грошові активи”) володіння понад 1 млн. гривень (або еквівалент).

Десятка найзаможніших депутатів, які отримували компенсації на житло, виглядає так:

1.     Вадим Нестеренко (Блок Петра Порошенка), 206 млн. грн.

2.     Олександр Вілкул (Опозиційний блок), 190 млн. грн.

3.     Євгеній Гєллєр (“Відродження”), 165 млн. грн.

4.     Руслан Демчак (Блок Петра Порошенка), 133 млн. грн.

5.     Євгеній Мураєв (позафракційний, екс-Опоблок), 94 млн. грн.

6.     Борислав Розенблат (Блок Петра Порошенка), 94 млн. грн.

7.     Геннадій Чекіта (Блок Петра Порошенка), 90 млн. грн.

8.     Анатолій Денисенко (позафракційний), 85 млн. грн.

9.     Олександр Пресман (“Відродження”), 71 млн. грн.

10.    Аркадій Корнацький (Блок Петра Порошенка), 57 млн. грн.

При цьому деякі із заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм чи близьким родичам у київській приміській зоні. Наприклад, Євген Геллер написав, що є власником будинку у майже тисячу квадратних метрів у передмісті Києва, в селищі Козин.

Батько Руслана Демчака, згідно з декларацією народного депутата, володіє будинком 337 кв. метрів у селищі Крюківщина за 2 км від київської окружної дороги. Сам Демчак, нагадаємо, задекларував аж 133 млн. грн. суто готівкою.

Дружина народного депутата з “Опоблоку” Михайла Добкіна, згідно з його декларацією, володіє двома квартирами в Києві. Втім, депутат також отримував компенсацію на житло.

“Після повноцінного старту електронного декларування цілком очевидно, що потрібно переглянути систему депутатських компенсацій. Хоча повністю відмовлятися від неї теж не варто. Оскільки ми точно знаємо, що в парламенті є такі депутати, для яких ці гроші критично важливі”, – наголосив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.

Читайте більше за тегом: е-декларації

“Ревізори” з КВУ зазначили, що в грудні 2015 року загалом 177 народних депутатів за повідомленням впарату Верховної Ради отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або оренди готельного номеру.
Річний розмір компенсації міг становити 167 тисяч гривень.

Читайте також:
Підсумки е-декларування: подано 103 тисячі звітів, “просачкували” 7 депутатів

Депутат від БПП Матвієнко, який задекларував храм, передає його громаді
Московського патріархату

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна