Стипендії студентам не скасують, але змінять алгоритм виплат

 

Студентам стипендії скасовувати не будуть, але алгоритм виплат потрібно буде поступово змінюватися. Про це заявив заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець в ефірі “Громадського“.

“Стипендії будуть. Зміни мають бути достатньо плавними, для того щоб не погіршувати різко становище тих, хто зараз навчається”, — сказав він.

За словами заступника міністра, алгоритм виплат потрібно переглянути.

“Кошти повинні розподілятись раціонально. Але і 800 гривень, це дуже мало. Не платити всім і по трошки, а платити більше і тим, хто потребує.  Люди прийшли навчатись знаючи, що вони будуть отримувати стипендію і вони повинні її отримувати”, — сказав Ковтунець.

Також, стипендії мають отримувати всі, чий бал не нижче середнього.

“Студенти які добросовісно навчається і має оцінки не нижче “добре” — мають бути підтримані, особливо, якщо доходи сім’ї не великі. І я не кажу про малозабезпечених. Я кажу про середньостатистичну родину. Треба підтримати студентів, які навчаються за спеціальностями, які не є поки що престижними: вчителі, фізики, математики”, — заявив заступник міністра.

Як повідомили раніше у Міністерстві фінансів, стипендіальний фонд не буде скорочуватися при зміні системи виплати стипендій студентам. Про це на прес-конференції повідомив заступником міністра фінансів Сергій Марченко, передають “Українські Новини“.

“Ми будемо підтримувати найкращих. Стипендіальний фонд змінюватися не буде”, – сказав він.

Марченко зазначив, що Мінфін хоче добитися не скорочення стипендій, а ефективності її розподілу.

У Міносвіти ж повідомили, що ініціативу Мінфіну не підтримують, повідомляє “Українська правда. Життя“.

“МОН не розробляв і не ініціював проекти нормативно-правових актів, спрямованих на зниження рівня забезпечення стипендіями учнів та студентів”, – відповіли у міністерстві.

Читайте також:
З нового року буде різко скорочено видатки на студентські стипендії

Гройсман пообіцяв збільшення зарплат освітянам та фінансування у 10 млрд. гривень

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *