Польща ускладнить правила працевлаштування українців

 

З наступного року у Польщі змінюються правила працевлаштування українців. Замість заяв працедавців будуть дозволи міських органів, інформує “Тиждень”.

“Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю будуть діяти дозволи, що видаватимуть районні бюро праці”, – йдеться у повідомленні.

За словами голови Польсько-української господарчої палати Яцека Пєхоти, нинішні проблеми пов’язані з тим, що бажаючи спростити процедуру працевлаштування сусідів з-за східного кордону, у Польщі діють надмірні спрощення. Він зазначив, що заяви не реєструють на центральному рівні, а це ускладнює їхню перевірку.

Крім того, Пєхота наголосив, що є працедавці, котрі подають значно більше заяв, аніж вони у змозі найняти робітників. Відтак частина документів потрапляє на чорний ринок.

На його думку, ця проблема вже незабаром зникне. З 2017 року заяви замінять на дозволи, що видаватимуть бюро праці. Їх видаватимуть автоматично, але завдяки реєстрації, їхню вірогідність буде простіше перевірити.

Голова Польсько-української господарчої палати визнає, що існує ризик, що бюро праці не встигатимуть з перевіркою заяв. При цьому він додав, що є ідея, аби оплати за видавання цих дозволів залишалися у бюро, а це дозволить наймати додаткових працівників.

Читайте також:
Польща зрівняє зарплати для своїх громадян та заробітчан з України

Півтора мільйона поляків виїхали на роботу в ЄС. До Польщі заїхав мільйон заробітчан з України

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *