Україна не може відмовитись від вугілля сепаратистів, – глава Міненерго

 

Україна не може повністю відмовитися від використання вугілля із непідконтрольних регіонів на Донбасі в короткостроковій перспективі. Це визнав міністр енергетики й вугільної промисловості Ігор Насалик на прес-конференції в четвер, 4 серпня.

“Я скажу відверто: ми не обійдемося без поставок із зони АТО, хіба що компенсуємо поставками з Кузбасу (Росія). Чому – ми половину справді можемо забезпечити з інших джерел, але пропускна здатність перевалки обмежена”, – сказав він.

Насалик додав, що 20-21 серпня в один із портів України прибуде одне судно з вугіллям, не уточнивши при цьому країну-постачальника.

Міністр також поінформував, що підписав наказ про реконструкцію двох блоків Зміївської ТЕС (“Центренерго”) для їх переведення з антрацитових марок вугілля на вугілля газової групи, повідомляє “УП” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Як відомо, на початку липня енергохолдинг Ріната Ахметова ДТЕК констатував поновлення вивозу вугілля антрацитових марок зі своїх вуглевидобувних підприємств на тимчасово не контрольованих територіях Донецької й Луганської областей у невеликих обсягах.
Паралельно холдинг Ахметова веде переговори щодо імпорту антрациту з Австралії й Південно-Африканський Республіки.

Читайте також:
Україна продовжує купувати російське вугілля

Завдяки хакерам стало відомо, скільки й куди “ДНР/ЛНР” продає вугілля та металу

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *