Спікер Сейму, який визнав геноцид поляків українцями, просить Верховну Раду не робити дзеркальний крок

 

Спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський застеріг від ухвалення Верховною Радою України постанови про геноцид щодо українців, вчинений поляками. Про це повідомляє “Радіо Польща“.

В українському парламенті зареєстровано проект постанови авторства позафракційного депутата Олексія Мусія (партія “Народний контроль”), яка пропонує встановити 24 березня Днем пам’яті українців – жертв геноциду, вчиненого Польською державою.

Повна назва – “проект постанови про вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919-1951 роках”.

Коментуючи цей проект, Станіслав Канчевський сказав, що “тільки розмови можуть дати надію на порозуміння з українцями на тему спільної історії”.

Спікер додав, що Польща мусить говорити правду про “Волинський злочин”, і прийняття постанови Сеймом, на думку спікера, було свідченням цього.

“Треба йти до істини. Ми зробили сміливий та рішучий крок, бо те, що зробили українці, було геноцидом”, – заявив Станіслав Карчевський.

На його думку, у Польщі панує “сприятлива атмосфера для пошуку історичної правди”.
Спікер додав, що зустрічі з українськими політиками показали, що хоча вони не хочуть відверто розмовляти про “Волинський злочин” (в українському трактуванні – “Волинська трагедія”, взаємини Варшави й Києва є добрими.

Карчевський висловив надію, що знайти порозуміння вдасться також у цій справі.

Нагадаємо, в Україні велике занепокоєння викликала постанова, ухвалена Сеймом Польщі 22 липня, і якій обопільну Волинську трагедію названо “геноцидом поляків” (“людобуйством”), вчиненим націоналістами ОУН-УПА.
Сейм Польщі встановив 11 липня Національним днем пам’яті Жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами щодо громадян Другої Речі Посполитої.

У тексті резолюції йдеться про те, нібито від “геноциду” на Волині в 1943-45 роках загинули понад 100 тис. поляків. Українські історики заявляють, що ці цифри значно завищені й не підтверджені документально. Водночас відомо про тисячі загиблих українців внаслідок каральних польських акцій.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця назвав прийняту Сеймом резолюцію політичною, а не історичною оцінкою трагедії.
Президент Петро Порошенко висловив своє розчарування резолюцією про визнання Волинської трагедії геноцидом, прийнятої польським Сеймом. Він закликав Польщу до пошуку спільної оцінки Волинської трагедії.

Читайте також:
Курс – “людобуйство”. Як польські політики закреслюють дружбу з Україною

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.