У сервісі Google Maps замість назви міста Комсомолськ Полтавської області з’явилася нова назва – Горішні Плавні.
Про це свідчить відповідна сторінка в Google.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила рішення про перейменування Комсомольська в рамках декомунізації 19 травня, 1 червня цю постанову підписав голова ВР Андрій Парубій, і вона набула чинності 3 червня.
Відповідно, п’ять днів пішло на верифікацію назви працівниками індійського офісу картографічного сервісу Google.
Водночас “Гугл” досі не показує інші нові назви, які в травні отримали українські міста відповідно до рішень ВР. Дніпро на цих картах залишається Дніпропетровськом, Вараш все ще Кузнецовськ, Олешки – Цюрупинськ.
Як відомо, місцева влада й громада Горішніх Плавнів чинить опір перейменуванню міста й протестує проти нової (історичної) назви, вважаючи її “сільською”.
Сьогодні, 8 червня, Горішньоплавненська міська рада, яка називає себе Комсомольською, проведе о 18:00 громадські слухання з приводу назви міста.
Протягом року, що минув після прийняття закону про декомунізацію, місцева громада не надала новий варіант найменування для затвердження його парламентом, запропонувавши натомість розшифровку Комсомольська як “КОлектив Молодих СОціально МОтивованих Людей Справжніх Козаків”.
Як повідомляє сайт www.komsomolsk-rada.gov.ua, 3 червня в міській раді відбулося спільне засідання депутатів міськради, членів громадської ради, громадських організацій, містян, у ході якого було обрано експертну комісію, яка опрацювала перелік запропонованих мешканцями 157 нових назв міста. Комісія відібрала чотири назви: Горішні Плавні (назва прийнята Верховною Радою України), Добровольськ, Наддніпрянськ, Святомиколаївськ. Саме їх за ініціативою мера Дмитра Бикова планують обговорити на слуханнях 8 червня.
Читайте також:
Порошенко: Я не був би щасливий у Горішніх Плавнях
Тим часом у соцмережах шириться кампанія на підтримку назви “Горішні Плавні”. Зокрема, у “Фейсбуці” створено кілька спільнот із такою назвою.
Флешмоб “Горіщні Плавні – це круто” підтримують політики, громадські діячі, діячі культури та ін.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com