Справу про “відкати” Ложкіна Курченку в Австрії закрили завдяки ГПУ

 

Австрійська прокуратура у 2014 році здійснювала перевірку за підозрою у відмиванні грошей щодо нинішнього голови адміністрації президента України Бориса Ложкіна та фігуранта санкційного списку ЄС Сергія Курченка.
Про це повідомила “Німецька хвиля”, зазначивши, що австрійська прокуратура не змогла довести незаконність операцій Ложкіна і Курченка.

Як пише видання, йдеться про 130 мільйонів євро, переказаних 2013 року офшорними фірмами Курченка на рахунки офшорних фірм Ложкіна в Австрії.
За ці кошти Курченко, який входив до найближчого оточення екс-президента Віктора Януковича, купив у нинішнього глави АП “Український медіахолдинг” (UMH).

Як повідомили DW в австрійські прокуратурі, справу було закрито за відсутності інформації від української сторони, яка могла би вказувати на злочин.

“Віденська прокуратура зверталася до Генеральної прокуратури України, аби перевірити, чи не мають кошти, переказані Курченком на австрійські рахунки Ложкіна, злочинного походження. Утім, відповідь української сторони не дає підстав говорити про злочинне походження цих грошей”, – зазначили в австрійському відомстві.

“В Україні не ведеться слідство у цій справі, і немає обставин, які давали би підстави для такого розслідування”, – повідомили в австрійській прокуратурі.

Водночас, як зазначає DW, “відповідь української прокуратури австрійським колегам іде в розріз із кримінальними справами, відкритими проти молодого українського олігарха (Курченка), який переховується від слідства у Росії”.

Як відомо, раніше, коментуючи заяви про продаж UMH через офшори за явно завищеною ціною із “відкатом” на рахунки Курченка в ЄС, Борис Ложкін заявив: “Це історія 2013 року. Це був звичайний бізнес ще до мого приходу на держслужбу”.

Читайте також:
ГПУ склала “младоолігарху” Курченку підозри за афери з пальним і банками

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *