1 березня дехто (навіть українська Вікіпедія) помилково святкує Міжнародний день котів. Насправді у перший день весни котів окремим святом вшановують переважно в Росії. В інших країнах День кота припадає на інші дати: в Європі, зокрема в Польщі – 17 лютого, в Японії – 22 лютого, у США – 29 жовтня; фонд Animal Welfare закликає відзначати Міжнародний день котів 8 серпня.
А в Збройних силах України що не день, то День котів. Свої коти й собаки є “на довольствії” майже в кожній батальйонній тактичній групі в АТО, в кожній роті, у бліндажах і на блокпостах при польових кухнях.
По-перше, коти й кошенята – це красиво. Це мімішно. Це теплі клубки домашнього затишку далеко від дому.
“Як не можу жінку погладить, то хоча б кицьку поглажу”, – жартома кажуть деякі бійці на передовій.
Крім того, цілком прикладна роль котів у солдатських бліндажах і наметах – ловити мишей, які розвелися у величезній кількості, псують харчі, майно, дроти, техніку й тому потребують комплексних засобів протидії.
Багато підрозділів підбирають поранених котів, виходжують, відгодовують і вважають своїми талісманами, вдягаючи в індивідуальні берети й камуфляж. Куля, Град, Ураган, Зенітка – типові імена для ротних “мурчиків”.
А деякі солдати-“кошатники” на повному серйозі кажуть, що кицьки можуть передбачати близькі обстріли.
На офіційній сторінці Міністерства оборони у “Фейсбуці” постійно поповнюється альбом “Найменші бойові побратими”, де коти – на почесному місці.
Вшановуючи “березневих котів”, “Новинарня“ вибрала найкращі фото котів у Збройних силах України, інших військових підрозділах з альбому МО та інших відкритих джерел.
Читайте також:
У подорож із Гендальфом: фотоблог кота-мандрівника
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!