МЗС перевіряє інформацію про переведення Сенцова в Іркутську колонію, відому тортурами

 

Міністерство закордонних справ України перевіряє інформацію про можливе переведення утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова в Іркутську колонію суворого режиму.

Про це написала у “Твіттері” речниця МЗС Мар’яна Беца.

“МЗС перевіряє інформацію щодо переведення О.Сенцова. Вчергове вимагаємо звільнення українського політв’язня”, – написала Беца.

Раніше російська правозахисниця і журналістка Зоя Свєтова повідомила у “Фейсбуці“, що Сенцова, який відбував покарання у виправній колонії №1 в Якутську, могли перевести у колонію суворого режиму ІК-19 в Іркутську. Але поки що російські органи цю інформацію не підтвердили.

Російські правозахисники в коментарях зазначають, що колонія ІК-19 не лише відзначається справді суворим режимом, а ще й відома тортурами над ув’язненими.

Як відомо, невдовзі після окупації Криму, 11 травня 2014 року, співробітники російських силових структур затримали Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олексія Чирнія та Олександра Кольченка в Сімферополі. Їм висунули обвинувачення у підготовці теракту. За інформацією спецслужби, затримані готувалися “у складі терористичної організації до здійснення вибухів у ніч на 9 травня 2014 року саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу Вічного вогню і пам’ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації “Русская община Крыма” та представництва партії „Единая Россия“ в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 року”.

25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера з Криму Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням нібито в підготовці терактів.

Тривалий час російська влада називала Сенцова і Кольченка громадянами РФ, однак навесні 2016 року таки офіційно визнала їх громадянами України. При цьому Москва відмовила у видачі засуджених Сенцова і Кольченка Україні.

У лютому-березні 2016 року Олега Сенцова етапували через Челябінськ у Якутськ, де він відбуває покарання в колонії.

Під час етапування Сенцову в Україні присудили Шевченківську премію за його фільми.

1 червня 2016 року Верховний суд Росії відмовився переглянути вирок Сенцову.

Влада РФ починала певні дії для обміну чи видачі Сенцова і Кольченка в Україну; про таку можливість заявляв глава МЗС РФ Сергій Лавров.
Однак президент Володимир Путін на кількох прес-конференціях і публічних зустрічах заявив, що Сенцов справедливо покараний російським судом за тероризм.

Безліч діячів культури і мистецтва в Україні, Росії по всьому світу закликають Путіна до помилування і звільнення Олега Сенцова.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна