День народження Сенцова: Порошенко передав у тюрму “Спогади” Сахарова, МЗС оголосило флешмоб

 

Олег Сенцов

У четвер, 13 липня, виповнюється 41 рік Олегу Сенцову – українському кінорежисеру, громадському активісту з Криму, політв’язню, який з 2015 року перебуває в ув’язненні, обвинувачений російською окупаційною владою у “тероризмі”.

Із днем народження Сенцова привітав президент Петро Порошенко, передавши від себе подарунок у якутську тюрму, де карається українець.

“Сьогодні день народження Олега Сенцова. Через наших дипломатів передав Олегові «Спогади» Андрія Сахарова.
Дорогий Олеже, Україна разом з усім світом продовжить боротися за Вашу свободу”, – зазначено на фейсбук-сторінці Петра Порошенка вранці 13 липня.

У дописі в соцмережі розміщено фото подарованої книжки.

На її форзаці почерком Петра Порошенка написано:
“Дорогий Олеже! У Ваш день народження хочу звернутися до Вас із побажаннями міцного здоров’я та віри. Ваші слова ще раз нагадують нам про непереможність свободи людського духу і додають нам сил. Ми, як і ви, не перестаємо боротися за справедливість і правду. Я твердо переконаний, що Ваша незламна воля і терпіння будуть винагороджені. За Вас вся Україна і весь вільний світ!
З надією на швидку зустріч, особистою підтримкою та повагою
Петро Порошенко”.

Подарована книга – Андрій Сахаров “Спогади 1971-1989. Життя триває” (російською мовою).

Андрій Сахаров (1921-1989) – видатний радянський фізик і правозахисник, лауреат Нобелівської премії миру (1975), співтворець водневої бомби.
За часів Брежнєва вимагав лібералізації СРСР, критикував українофобію у часи правління Сталіна. 1970 року створив і очолив у Москві Комітет з прав людини, вимагав звільнення українських політв’язнів та припинення війни СРСР в Афганістані.
У 1980-1986 роках перебував у засланні в місті Горький, після повернення став народним депутатом СРСР.

Олег Сенцов. Фото РИА “Новости”

З нагоди дня народження Олега Сенцова МЗС України запрошує всіх охочих приєднатися до акції на підтримку незаконно засудженого в Росії українського режисера. Про це йдеться в заяві МЗС.

“Щоб підтримати його моральний дух, Міністерство закордонних справ України запрошує Вас приєднатися до кампанії #FreeSentsov, прийти до будівлі МЗС (Михайлівська пл., 1) і зробити власне фото із встановленою інсталяцією на честь Олега Сенцова. Опублікувавши фото в соціальних мережах, використовуючи хештег #FreeSentsov, ми всі разом ще раз нагадаємо, що пам’ятаємо і боремося за його звільнення”, – йдеться в повідомленні.

Інсталяція – це режисерське крісло з написом Freedom.

“Вона постійно розміщена на 6-му поверсі МЗС, і кожна іноземна делегація, яка приїжджає до міністерства, бачить її, і обов’язково дізнається про Олега Сенцова”, – зазначили у відомстві.

Читайте також:
Лист Сенцова з російського полону:
Не треба нас витягувати за будь-яку ціну, перемогу це не наблизить

Як відомо, невдовзі після окупації Криму, 11 травня 2014 року, співробітники російських силових структур затримали Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олексія Чирнія та Олександра Кольченка в Сімферополі. Їм висунули обвинувачення у підготовці теракту. За інформацією спецслужби, затримані готувалися “у складі терористичної організації до здійснення вибухів у ніч на 9 травня 2014 року саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу Вічного вогню і пам’ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації “Русская община Крыма” та представництва партії „Единая Россия“ в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 року”.

25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера з Криму Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням нібито в підготовці терактів.

Тривалий час російська влада називала Сенцова і Кольченка громадянами РФ, однак навесні 2016 року таки офіційно визнала їх громадянами України. При цьому Москва відмовила у видачі засуджених Сенцова і Кольченка Україні.

У лютому-березні 2016 року Олега Сенцова етапували через Челябінськ у Якутськ, де він відбуває покарання в колонії.

Під час етапування Сенцову в Україні присудили Шевченківську премію за його фільми.

1 червня 2016 року Верховний суд Росії відмовився переглянути вирок Сенцову.

Влада РФ починала певні дії для обміну чи видачі Сенцова і Кольченка в Україну; про таку можливість заявляв глава МЗС РФ Сергій Лавров.
Однак президент Володимир Путін на кількох прес-конференціях і публічних зустрічах заявив, що Сенцов справедливо покараний російським судом за тероризм.

Безліч діячів культури і мистецтва в Україні, Росії по всьому світу закликають Путіна до помилування і звільнення Олега Сенцова.

Читайте також:
Голлівудська зірка Меріл Стріп приєдналася до кампанії за звільнення Сенцова

Джонні Депп взяв участь в акції на підтримку ув’язненого Сенцова. ФОТО

Резонансний виступ учасниці Pussy Riot на підтримку політв’язня Сенцова. ВІДЕО

Режисер Сокуров посперечався з Путіним через ув’язнення українця Сенцова. ВІДЕО

Сенцов у якутській тюрмі написав п’ять сценаріїв та одну повість

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна