“Завербував брат-священик з Росії”. Подробиці справи майора ЗСУ, засудженого за держзраду

 

Стали відомі деталі судової справи військовослужбовця з Хмельниччини, якого днями засудили за державну зраду до 12 років тюрми з позбавленням військового звання “майор”. Таке рішення, нагадаємо, виніс Старокостянтинівський районний суд.

Як повідомили у військовій прокуратурі, майор у 2014 році мав намір вкрасти бойовий літак та посадити його на аеродромі в місті Курськ (Російська Федерація). Під час виконання спеціального польоту він відмовився виконувати вимогу штурмана екіпажу в скеруванні літака по запланованому курсу й ухилився від маршруту.

“Військовослужбовець намагався встановити контакт з невідомими особами і направив літак до лінії державного кордону з Російською Федерацією”, – інформує хмельницьке видання Є.ua.

За словами військового прокурора Хмельницького гарнізону Олексія Стражника, 46-річний засуджений — уродженець Росії, але має громадянство України та служив у ЗСУ понад 10 років. У червні 2014 року до нього в гості приїхав брат з Російської Федерації — священик, колишній військовий, який і завербував майора та запропонував перегнати літак-розвідник Су-24М.

“Упродовж трьох місяців майор спілкувався з російськими спецслужбами. Листування здійснювалося через електронну пошту та “Скайп”. В той час його дружина з дочкою поїхали до Росії. Там їх начебто утримували силою і погрожували розправою, якщо військовослужбовець не виконає завдання. Але це не доведено, оскільки є фотографії у соцмережах, як його сім’я відпочиває у Москві та Санкт-Петербурзі, відвідує визначні місця”, – розповів Олексій Стражник.

Фактично в останній момент майор був змушений здійснити посадку літака на запланованій лінію польоту, не перетнувши кордону.

Штурману цього літака довелося взятися за табельну зброю. Однак неможливо стверджувати, що саме змусило засудженого не перетнути кордон з Російською Федерацією. У військовій прокуратурі припускають, що ймовірно, він просто не отримав сигналу спецслужб та не мав можливості самостійно дістатись до аеродромів на території країни-агресора.

“Йому обіцяли багато чого за виконання завдання, основна мотивація, звісно, – матеріальна. Це гроші, житло в Москві, робота для нього, для дружини, кар’єрний ріст”, – зазначив начальник слідчого відділу управління СБУ в Хмельницькій області Сергій Пилипчук.

Правоохоронець додає, що літак навряд чи так був потрібен росіянам. За однією із версій слідства, спецслужби Росії намагалися влаштувати показову акцію, як на початку воєнного протистояння у 2014 році українські військовослужбовці відмовляються від завдання, ухиляються і дезертирують на чужу територію.

У справі опитали багатьох свідків та дослідили документи, які підтвердили, що майор дійсно скоїв державну зраду: передав представникам Російської Федерації відомості з державною таємницею, а саме – повну інформацію про план польоту літака-розвідника, що дало змогу іноземній державі спланувати заходи з протидії та зменшити результативність виконання спеціального завдання.

Суд визначив покарання не 15, а 12 років позбавлення волі, врахувавши характеристику і те, що у військовослужбовця на утриманні є двоє дітей, що він брав участь у бойових діях.

Рішення суду вступить в силу 22 липня, а до того часу майор може подати апеляційну скаргу.

Читайте також:
Луценко заочно послав повістки 727 кримським зрадникам

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна