ФІФА обрала нового президента замість корумпованого Блаттера

Джанні Інфантфно, новий президент ФІФА

 

Новим президентом Міжнародної федерації футболу (ФІФА) став функціонер зі Швейцарії Джанні Інфантіно, який досі обіймав посаду генерального секретаря Європейського футбольного союзу (УЄФА).
В ході голосування Інфантіно сьогодні отримав підтримку більшості делегатів позачергового конгресу ФІФА, який проходить в Цюріху.

Швейцарець Джанні Інфантіно під час другого туру набрав 115 голосів (при 104 необхідних), шейх Салман бін Ібрагім Аль-Халіфа з Бахрейну – 88 голосів, йорданський принц Алі бін Аль-Хусейн – 4 голоси, француз Жером Шампань – жодного.

45-річного Інфантіно обрано главою ФІФА терміном на чотири роки.

“Ми відновимо імідж ФІФА і престиж цієї організації. Футбол пройшов через кризу, цей період закінчено. Ми йдемо вперед, футбол заслуговує на повагу, і ми повернемо повагу всього світу”, – сказав новий президент відразу після обрання.

Кого обрали новим президентом ФІФА

Джанні Інфантіно народився 23 березня 1970 року в місті Бріг, Швейцарія. Його батьки походять з Італії.

Джанні вільно володіє італійською, французькою, німецькою, англійською та іспанською мовами.

За освітою він юрист, вивчав право в університеті Фрібурга (Швейцарія).

Інфантіно працював в УЄФА з 2000 року, з 2009 року обіймав посаду генерального секретаря Європейського футбольного союзу.

До приходу в УЄФА Джанні був генеральним секретарем Міжнародного центру спортивних досліджень (CIES) в університеті Невшатель, перед тим – радником різних футбольних органів в Італії, Іспанії та Швейцарії.

fifa logoНагадаємо, ФІФА – друга за розміром спортивна організація у світі (після Міжнародної легкоатлетичної федерації), що об’єднує 209 національних асоціацій.

У травні 2015 року в ФІФА розгорівся колосальний корупційний скандал – після того як швейцарська влада за запитом США заарештувала кількох високопоставлених чиновників Міжнародної федерації. Проти шістьох членів виконкому ФІФА, відповідальних за вибір країн-господарів великих турнірів та рекламні контракти, було порушено кримінальні справи.

Через скандал новообраний президент ФІФА Йозеф Блаттер 2 червня 2015 року оголосив про своє рішення піти у відставку. Згодом арбітражна палата комітету з етики ФІФА на 8 років відсторонила 79-річного Блаттера та президента УЄФА Мішеля Платіні від діяльності у футболі. Згідно з обвинуваченням, Блаттер у 2011 році незаконно переказав Платіні 2 млн. доларів.

Наслідком цього корупційного скандалу і стали нинішні дострокові вибори президента ФІФА. Попередник Інфантіно, також швейцарець Зепп Блаттер беззмінно очолював організацію впродовж більш ніж 17 років.

Читайте також:
Продовження чисток у ФІФА: відставка генсека

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *