У Франції знайшли унікальну могилу учасника двох Зимових походів армії УНР

Унікальну могилу козака армії УНР Степана Скрицького, що пройшов два Зимові походи, було виявлено у Франції.

Про це в п’ятницю, 21 серпня, повідомив офіцер Збройних сил України та голова крайової Пластової ради Юрій Юзич під час прес-конференції про результати експедиції “У пошуках героїв”.

“Це людина, лицар першого Зимового походу, а також учасник другого Зимового походу. Поховань таких людей в Європі одиниці. Можливо, у Франції це єдина могила людини, яка пройшла два Зимових походи”, – розповів Юзич.

Могила Степана Скрицького після очищення від плюща. Фото: Олег Слабоспицький

Коротку довідку про Степана Скрицького можна знайти на ресурсі “Героїка”, де зібрана база українських військових, що воювали протягом 1917-1924 рр.

“Це могила на цвинтарі у місті Альгранж. Тут ми знайшли цілий український сектор поховань комбатантів Визвольних змагань 1917-1921 років”, повідомив “Новинарні” голова правління БФ “Героїка” Олег Слабоспицький.

Степан Скрицький був нагороджений Залізним Хрестом “За Зимовий похід і бої”. Саме його було відтворено на меморіальній плиті: “На цьому фото хлопці показують, де розміщувався тризуб в оригіналі. Той хрест колись першопочатково стояв на могилі”, – пояснив Олег Слабоспицький.

Степан Скрицький мав Залізний Хрест “За Зимовий похід і бої”. Фото: Олег Слабоспицький

Читайте також:
УІНП: Загублено могилу Христини Сушко, першої жінки-офіцера УНР

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна