
Журналісти оприлюднили супутникові знімки Planet Labs, на яких видно, як російські військові, ймовірно, роками використовують цивільну інфраструктуру Криму як “живий щит”.
Відповідні кадри “Схеми” оприлюднили у понеділок, 13 липня.
На фото з супутника видно, що впритул до території дитячого садка “Теремок” та середньої школи у селі Чкалове Білогірського району Криму організовані військові окопи.
Аналіз вказує на те, що росіяни можуть використовувати цю локацію щонайменше з кінця липня 2023 року. При порівнянні супутникових знімків за 4 та 27 липня 2023 року, можна побачити, що система оборонних траншей з’явилась там саме в цей період.
Як зазначають журналісти, масштабні фортифікаційні споруди по всій території окупованого Криму почали з’являтись із квітня 2022 року. Їх армія РФ планувала використовувати для оборони від можливого контрнаступу Збройних сил України в район півострова.
Читайте також:
Робота на “логістичний локдаун”: голова Меджлісу закликав кримчан робити запаси води і їжі
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!