Росіяни знищили старовинну садибу Миклашевських на Запоріжжі. ФОТО

22 червня росіяни влучили безпілотником в архітектурну й історичну пам’ятку Запорізького району — садибу Миклашевських в селі Біленькому, яку з 2022 року атакували тричі.

Про це повідомила керівниця пресслужби національного заповідника “Хортиця” Анна Головко в понеділок, 22 червня.

За її словами, садибу було зведено у 1853-1916 роках, і належала вона Михайлу Миклашевському — представнику старовинного українського козацько-старшинського роду.

Фото: Анна Головко/ФБ

Як вказує Головко, це була єдина настільки добре збережена садиба в околицях Запоріжжя.

“У її стінах ще зберігалися старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер’єру. Тут навчалися діти, працювали вчителі, тут пам’ятали й переповідали історії нашого краю”, — написала Анна Головко.

Фото – з ФБ Анни Головки:

723942080_18596073520060733_7579653535429799072_n 730403922_18596073502060733_7821693209291321563_n 728090227_18596073493060733_5913510982583898060_n
<
>

До остаточного знищення росіяни атакували садибу Миклашевських вже тричі. Вперше — у січні 2025 року, згодом — наприкінці липня того ж року, а востаннє окупанти завдали удару по пам’ятці 27 лютого 2026 року.

Читайте також:
“Була однією з найкрасивіших у Харківській губернії”: росіяни знищили садибу Донець-Захаржевських

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна