
22 червня росіяни влучили безпілотником в архітектурну й історичну пам’ятку Запорізького району — садибу Миклашевських в селі Біленькому, яку з 2022 року атакували тричі.
Про це повідомила керівниця пресслужби національного заповідника “Хортиця” Анна Головко в понеділок, 22 червня.
За її словами, садибу було зведено у 1853-1916 роках, і належала вона Михайлу Миклашевському — представнику старовинного українського козацько-старшинського роду.

Фото: Анна Головко/ФБ
Як вказує Головко, це була єдина настільки добре збережена садиба в околицях Запоріжжя.
“У її стінах ще зберігалися старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер’єру. Тут навчалися діти, працювали вчителі, тут пам’ятали й переповідали історії нашого краю”, — написала Анна Головко.
Фото – з ФБ Анни Головки:
До остаточного знищення росіяни атакували садибу Миклашевських вже тричі. Вперше — у січні 2025 року, згодом — наприкінці липня того ж року, а востаннє окупанти завдали удару по пам’ятці 27 лютого 2026 року.
Читайте також:
“Була однією з найкрасивіших у Харківській губернії”: росіяни знищили садибу Донець-Захаржевських
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!