
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив про ймовірний “український слід” у нібито зірваній диверсії на газогоні в Сербії.
Про це пише Index.
“Раніше українці підірвали трубопровід “Північний потік”. Довгий час після вибуху казали, що це росіяни, що було б дещо нелогічно, насправді це було б абсолютно нелогічно, бо чому росіяни підірвали власний трубопровід…
Останніми тижнями десятки безпілотників були використані для атаки трубопроводу “Турецький потік”, який постачає природний газ до Угорщини на території Росії, і тепер терористична атака, зірвана сербами, вписується в низку цих атак…
Ця спроба терористичної атаки добре вписується в межу, в якій українці постійно намагаються зробити неможливим транспортування російського газу та нафти до Європи”, — зазначив Сійярто.
Речник МЗС України Георгій Тихий спростував ці заяви. Про це він написав на своїй офіційній сторінці в соцмережі Х.
“Ми категорично відкидаємо спроби неправдиво пов’язати Україну з інцидентом із вибухівкою, знайденою біля трубопроводу Turkstream у Сербії. Україна не має до цього жодного стосунку. Найімовірніше, це російська операція під чужим прапором у рамках активного втручання Москви в угорські вибори”, — підкреслив він.
Як писала “Новинарня” раніше, 5 квітня у Сербії повідомили, що запобігли диверсії на газопроводі. Президент Сербії Александар Вучич розповів, що на території муніципалітету Канжижа було виявлено два великі пакунки з вибухівкою та детонаторами. За його словами, якби ця диверсія вдалася, Угорщина та північна Сербія залишилися б без газу.
Читайте також:
Сербія оголосила про виділення €2 млн для енергетики України
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!