Молдова запустила денонсацію основних угод, які забезпечували її членство в Співдружності Незалежних Держав.
Про це заявив віцепрем’єр-міністр та міністр закордонних справ Міхай Попшой під час програми “La 360 de grade” на “Радіо Молдова”, передає 20 січня “Європейська правда”.
Денонсація угод, що лежать в основі членства Молдови в СНД, перебуває на стадії затвердження, і документи незабаром надійдуть до парламенту.
Це стосується статуту СНД, підписаного в Мінську 22 січня 1993 року, угоди про створення СНД від 8 грудня 1991 року, також підписаної в Мінську, а також її додатку від 22 грудня 1991 року.
“Це означатиме, що Республіка Молдова офіційно більше не буде членом СНД. Денонсація цих трьох основних угод, які є основою нашої присутності в СНД, денонсація цих угод дасть нам право сказати, що з юридичної точки зору…, тому що, фактично, ми вже деякий час призупинили свою участь, але юридично ми все ще були там. З денонсацією цих трьох фундаментальних угод Республіка Молдова офіційно більше не буде частиною СНД. Цей процес уже розпочався, ми нещодавно ухвалили це рішення, процес затвердження розпочався”, – сказав Міхай Попшой.
Віцепрем’єр-міністр уточнив, що документи щодо денонсації трьох угод будуть подані до законодавчого органу на початку нової парламентської сесії. Інші угоди з СНД, які приносять користь громадянам, продовжуватимуть діяти, уточнив віцепрем’єр-міністр.
“До середини лютого ми, ймовірно, завершимо процеси в уряді, після чого це рішення буде прийнято депутатами парламенту. Але ми розпочали цей процес у Міністерстві закордонних справ і подали документи на затвердження. Деякі з них (угоди – ред.), якщо вони не суперечать нашій присутності в європейських структурах і приносять певні вигоди, не мають підстав для денонсації. Але юридично, в найкоротший термін, Республіка Молдова офіційно більше не буде частиною СНД”, – додав віцепрем’єр-міністр.
За словами Попшоя, Республіка Молдова підписала загалом 283 угоди з СНД, 71 угода була денонсована, а приблизно 60 перебувають у процесі денонсації.
Читайте також:
Путіна запросили до Ради миру для Гази, яку ініціював Трамп, – ЗМІ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!