“Стільки, скільки РФ призвала за місяць”: безпілотні підрозділи ЗСУ у грудні знешкодили понад 33 тисячі російських солдатів, – Сирський

Грудень 2025 року став першим місяцем повномасштабної війни, коли підрозділи безпілотних систем Сил оборони України знешкодили приблизно стільки ж військовослужбовців  окупаційної армії, скільки Росія призвала протягом одного місяця.

Про це повідомив 6 січня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

За його словами, ворог, у результаті дій наших БпС, втратив понад 33 тисячі особового складу. Йдеться про випадки, зафіксовані та підтверджені відеоматеріалами, а реальні втрати окупантів ще більші.

Сирський зазначив, що 2025-й став роком “великого ривка на цьому напрямку”, оскільки безпілотна складова у Збройних силах України суттєво зросла.

“Не зупиняємося. На 2026 рік нами сплановано подальше нарощення спроможностей підрозділів БпС. Саме ці задачі обговорили з командирами провідних підрозділів БпС Сил оборони”, – ідеться в дописі головкома.

Генерал Сирський розповів також про зростання безпілотних військ ворога.

“Завдяки нашій військовій розвідці знаємо, що противник має не менш амбітні плани. Росіяни пішли нашим шляхом і створили окремі війська безпілотних систем, які налічують уже 80 тис. військовослужбовців. На другому етапі, у 2026 році, їх планують розширити удвічі – до 165,5 тис. А до 2030 року – майже до 210 тис.

Також нам відомо, що держзамовлення з виробництва далекобійних дронів в РФ виконано на 106% за рік, і воєнно-промисловий комплекс країни-агресора виробляє понад 400 таких БПЛА щодоби.

Ми чітко усвідомлюємо, з чим нам доведеться зіткнутися вже найближчим часом і що саме слід зробити для нейтралізації ворога на полі бою безпілотних систем”, – розповів генерал Сирський.

Головком наголосив, що для цього, серед іншого, поставив задачу формувати спеціальні підрозділи, покликані ефективно виявляти і знищувати ворожі високотехнологічні дронові підрозділи, пункти управління та екіпажі безпілотних авіаційних комплексів окупантів. Ідеться про “анти-Рубікон”.

“Той, хто має перевагу в кількості і якості БпС, зберігає більше своїх воїнів та ефективніше нищить противника. І ми продовжуємо утримувати перевагу в кількості застосувань FPV-дронів”, – сказано в дописі Сирського.

У грудні нашими підрозділами безпілотних авіаційних комплексів виконано близько 339 тис. завдань, наземних роботизованих комплексів – майже 2,1 тис.

Загальна кількість уражених/знищених цілей безпілотниками Сил оборони зросла на 31%, а кількість ураженого особового складу противника – більш як на чверть, зазначив головнокомандувач ЗСУ.

За його словами, найважливішою частиною наради були виступи командирів провідних підрозділів БпС Сил оборони, які поділились з колегами досвідом ефективного застосування безпілотних літальних апаратів і наземних роботизованих комплексів та своїми передовими технічними розробками. Ворог уже відчув на собі їхню вибухову міць. Розвиваємо та масштабуємо.
“Крім того, в Збройних силах запущено систему технічної підтримки БпС та систему інформаційної підтримки виробників“, – інформував Головнокомандувач ЗСУ.
Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна