Європейці хочуть змінити щонайменше чотири пункти “мирного плану” США, — Bild

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, премʼєр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон прибули з візитом до Києва 10 травня 2025 року. Фото: ТГ Андрія Єрмака

Європейці хочуть змінити щонайменше чотири пункти так званого “мирного плану Трампа” щодо завершення війни РФ проти України.

Про це пише видання Bild.

Йдеться про такі пункти:

  • Пропозиція щодо розділу територій (визнання всієї Донецької області та Криму російськими). Європейські союзники України заявили, що чітко дотримуються принципу, що кордони не повинні змінюватися силою.
  • Скорочення української армії, яка і так чисельно поступається російській, до 600 000 військовослужбовців, адже це може зробити Україну “уразливою”.
  • Гарантії безпеки Україні (європейці не вірять у надійність формальних зобов’язань Росії не нападати на Україну чи ЄС у майбутньому, оскільки колишні угоди Кремль уже порушував).
  • Майбутнє заморожених російських активів (європейці не хочуть, щоб Володимир Путін на них заробив).

Натомість президент США Дональд Трамп, виступаючи перед журналістами біля Білого дому 22 листопада, заявив, що план з 28 пунктів не є “остаточною пропозицією”.

Читайте також:
Лідери ЄС та G7 заявили, що “мирний план” США потребує допрацювання

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна