Чорногорія хоче запровадити візові обмеження для росіян

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч заявив, що його країна має намір “дуже скоро” посилити правила в’їзду для росіян, щоб привести свою візову політику у повну відповідність до вимог Європейського Союзу.

Про це Спаїч заявив в інтерв’ю виданню Euronews, його цитує “Українська правда”.

Під час інтервʼю очільник чорногорського уряду підкреслив стратегічну мету країни – приєднатися до Європейського Союзу до 2028 року.

Для досягнення цього результату країна зобов’язана дотримуватися Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС, яка є ключовою умовою для набуття членства. Спаїч наголосив, що відповідні заходи щодо зміни візового режиму для росіян будуть вжиті “дуже скоро”.

Наразі між Чорногорією та Росією діє спрощений режим перетину кордону: російські громадяни мають право перебувати на території балканської країни без візи до 30 днів за наявності дійсного закордонного паспорта. Однак така практика суперечить останнім рішенням Брюсселя.

На початку листопада ЄС посилив візові правила для росіян у відповідь на загрози гібридних атак. Згідно з новими правилами, громадяни РФ втратили право на отримання багаторазових віз і тепер можуть претендувати лише на одноразові дозволи, що вимагає подання нової заяви для кожної поїздки.

Спаїч зазначив, що, навіть не маючи офіційного статусу члена ЄС та відповідних переваг, Чорногорія вже дотримується правил як повноправна держава-член спільноти. Це стосується і санкційної політики проти Росії, яка є частиною рамкової програми ЄС для координації зовнішньої політики та заходів безпеки.

У жовтні Чорногорія вже зробила кроки в цьому напрямку, скасувавши безвізові програми для громадян Вірменії, Узбекистану, Кувейту та Єгипту задля гармонізації свого законодавства з європейським.

Прем’єр також акцентував увагу на необхідності дипломатичної роботи з усіма членами Євросоюзу. За його словами, необхідно переконати всі 27 держав-членів, що в їхніх національних інтересах бачити Чорногорію частиною об’єднання.

“Нам потрібно, щоб усі 27 держав-членів відчували, щиро вірили, що в їхніх національних інтересах бачити Чорногорію частиною ЄС. Ми маємо переконати їх у цьому. Ми не можемо розслаблятися”, – зазначив Спаїч.

Спаїч визнав, що деякі країни більш консервативні щодо ідей подальшого розширення, тому уряд Чорногорії планує наполегливо працювати над зміцненням відносин саме з цими партнерами.

Окрему увагу в інтерв’ю було приділено питанню верховенства права, до якого традиційно прикута пильна увага стосовно балканських країн. Прем’єр повідомив про прогрес у реформах, зокрема про закриття розділу 5 переговорного процесу, який стосується державних закупівель.

“Знову ж таки, ми маємо зробити набагато більше. Ми маємо продемонструвати, що виконуємо велику роботу в контексті верховенства права”, – підкреслив Спаїч.

Читайте також:
Чорногорія приєднується до місії ЄС з навчання українських військових

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна