Знищений 19 серпня внаслідок дронової атаки на тимчасово окупованій території Запорізької області потяг уже два місяці блокує єдину в регіоні залізничну гілку.
Про це повідомив пише “Мілітарний” з посиланням на OSINT-фахівця Schizointel, який проаналізував супутникові знімки, які доступні на відкритому сервісі Copernicus.
Сили оборони України 19 серпня зупинили російський ешелон із паливними цистернами, після чого бійці взводу безпілотних систем “Роніни” 65-ї ОМБр завдали по них серію ударів. Благодійник та блогер Сергій Стерненко оприлюднив кадри бойової роботи по залізничному потягу, яка була проведена завдяки дронам, придбаним у межах проєкту “Русоріз”.
Ось так горів російський потяг сьогодні на Запоріжжі🔥
Невідомі добрі люди з Сил оборони зупинили рухомий склад із паливом, а Роніни з 65 ОМБр доробили роботу – вашими дронами підпалили цистерни💥
Виглядало це просто прекрасно!
Уразити потяг FPV-дронами вдалося, бо ми… pic.twitter.com/No9vnH1Vm9
— Serhii Sternenko ✙ (@sternenko) August 19, 2025
Навіть у разі розчищення залізничної колії, яка перебуває в зоні ураження безпілотників, ймовірно, знадобиться заміна певних ділянок полотна. Оскільки воно могло деформуватися під впливом високих температур від горіння палива у цистернах.
Однак не можна стверджувати, що це ураження повністю паралізувало залізничну логістику на окупованих територіях. Воно зробило неможливим залізничне постачання пального та припасів із тимчасово окупованого Криму далі, ніж до Токмака. Однак далі припаси можуть перевантажуватися на автомобільний транспорт. Водночас це суттєво ускладнює логістику російських військ на цій ділянці фронту.
Читайте також:
На Торецькому напрямку пошкоджено лінійну частину магістрального аміакопроводу “Тольятті-Одеса”. ВІДЕО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!