Державна служба України з етнополітики і свободи совісті визнала Київську митрополію так званої “Української православної церкви” афілійованою з іноземною релігійною організацією, чия діяльність в Україні заборонена.
Про це йдеться на сайті Держслужби з етнополітики і свободи совісті у четвер, 28 серпня.
Рішення ухвалено 27 серпня 2025 року.
ДЕСС нагадує, що заборона діяльності таких організацій відбувається відповідно до статті 3 Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.
Цьому рішенню передувало дослідження, яке довело наявність ознак афілійованості згаданого утворення з іноземною релігійною організацією — Російською православною церквою, діяльність якої в Україні заборонена.
Відповідно, Державна служба України з етнополітики і свободи совісті направила “Київській митрополії УПЦ” припис, що вимагав усунути порушення Закону України.
У своєму листі предстоятель так званої “УПЦ” митрополит Онуфрій заявив про відмову виконувати згаданий припис Держслужби.
Таким чином, Держетнополітики не має підстав для висновку, що “Київська митрополія УПЦ” усунула вказані порушення, або щодо помилковості винесеного припису відповідно до ч.15 ст.16 Закону чи відкликання припису відповідно до ч.17 ст.16 Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.
Тому ДЕСС визнала афілійованість “Київської митрополії Української православної церкви” з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена.
Митрополит Білоцерківський, речник Священного синоду Православної церкви України, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків Православної церкви України Євстратій (Іван Зоря) схвально відгукується на таке рішення і пояснює, що далі.
“Нарешті це зроблено і в юридичній площині: доведено, що Московський патріархат це Московський патріархат. Навіть коли його приховують за українською вивіскою. Інформація поширена офіційним сайтом ДЕСС. Наступний етап згідно із процедурою – розрив угод про користування майном та звернення до суду щодо зняття з реєстрації”, – написав він на ФБ.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!