У закритому підрозділі НАБУ затримали “крота”, який зливав ФСБ секретні дані. Його курував ексохоронець Януковича

Служба безпеки та Офіс Генерального прокурора України викрили агентурне проникнення ФСБ  до Національного антикорупційного бюро України.

За результатами комплексних заходів у Києві затримано співробітника Центрального апарату НАБУ, який, працює в найелітнішому, закритому підрозділі «Д-2» та шпигував для російської спецслужби.

Про це пресслужба СБУ повідомила 21 липня.

За даними слідства, куратором затриманого був заступник керівника охорони експрезидента Віктора Януковича Дмитро Іванцов, який у лютому 2014 року допомагав йому втекти до Росії. Сам Іванцов залишився у Криму, вступив до лав окупантів та був завербований ФСБ .

СБУ задокументувала щонайменше 60 епізодів передачі інформації з обмеженим доступом колишньому заступнику керівника охорони Януковича з боку фігуранта.

Серед іншого, «кріт» збирав для ФСБ установчі дані українських силовиків та інших громадян, проти яких ворог планував теракти та спеціальні інформаційні операції.

Щоб отримати персональну інформацію про потенційні «цілі», фігурант використовував закриті бази даних правоохоронних органів України. За кожне виконане завдання агент отримував від куратора гроші, які надходили на його банківську картку.

“Раніше співробітники Служби безпеки України повідомляли керівництво НАБУ про можливі ризики відносно вказаного співробітника. Втім, керівництво відомства не вжило жодних заходів реагування, а фігурант після цього продовжив роботу на займаній посаді та намагався знищити докази протиправної діяльності. У подальшому, після ґрунтовного документування злочинів «крота», СБУ та ОГП затримали його. У нього вилучено телефон і комп’ютерну техніку, які він використовував для контактів з куратором”, – заявили у відомстві.

Наразі агенту РФ повідомлено про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

Зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк до 15 років.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.

Як писала “Новинарня“, вранці 21 липня низка ЗМІ повідомила про те, СБУ та Офіс генпрокурора проводять спецоперацію з “нейтралізації російського впливу” на Національне антикорупційне бюро, в межах якої відбулася серія обшуків у детективів НАБУ в різних регіонах.

Підозрюваним інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з Росією, корупційні дії в інтересах олігархів тощо.

За попередньою інформацією, зафіксовано факти неофіційного впливу російських спецслужб на детективів Бюро. Зокрема, один з детективів передавав ворогу секретні дані через оточення Януковича. Інший – зрадив державу та вів незаконний бізнес з РФ, за що його затримала СБУ.

Пізніше Служба безпеки України повідомила про затримання одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова, якого підозрюють у веденні бізнесу в Росії. За даними слідства, він був у тісному контакті із народним депутатом-втікачем від забороненої партії ОПЗЖ Федором Христенком, “який пов’язаний зі спецслужбами РФ та має значний вплив на діяльність НАБУ”.

Читайте також:
Офіційно: СБУ затримала одного з керівників детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна